Rzym wynajmował mieszkania za 10 euro. Ważny był jeden warunek

WikipediaMieszkanie w pobliżu Watykanu można było wynająć za 10 euro

10 euro miesięcznie - za tyle można było wynająć mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji Rzymu, w pobliżu Watykanu. Audyt przeprowadzany przez miejski ratusza wykazał, że czynsze w setkach nieruchomości na terenie Wiecznego Miasta znajdowały się znacznie poniżej ich minimalnych cen rynkowych.

Kontrola ratusza pokazała, że mieszkanie na Borgio Pio w pobliżu Placu Świętego Piotra wynajmowano za 10,20 euro miesięcznie. Nieco drożej trzeba było zapłacić za mieszkanie niedaleko Koloseum, tam cena wynajmu sięgnęła 25,64 euro miesięcznie.

Tylko jeden metr

Normalnie za taką kwotę można sobie pozwolić na wynajęcie… jednego metra kwadratowego w mieszkaniu znajdującym się w pobliżu słynnego starożytnego amfiteatru.

Urzędnicy sprawdzają teraz, czy któreś z mieszkań było wynajmowane nielegalnie. Starają się też zidentyfikować osoby odpowiedzialne za podpisywanie umów najmu.

Rzymski ratusz nie poinformował wprawdzie, kto za bezcen wynajmował mieszkania, ale wielu Włochów nie ma wątpliwości: według nich musieli to być znajomi polityków.

Zobacz. Nieruchomości coraz tańsze na południu Europy

Nieruchomości coraz tańsze na południu Europy
Nieruchomości coraz tańsze na południu EuropyTVN24 Biznes i Świat

Autor: tol/gry / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia

Pozostałe wiadomości