Lista lektur Richarda Bransona. Aż 65 pozycji

virgin.comRichard Branson poleca najlepsze książki, które trzeba przeczytać w swoim życiu

Richard Branson, miliarder i założyciel grupy Virgin polecił 65 książek, które jego zdaniem powinien przeczytać każdy. Na liście znalazły się m.in. książki dla dzieci.

Richard Branson w ramach akcji #ChallangeRichard - czyli 65 wyzwań, które obiecał podjąć z okazji swoich 65. urodzin wybiera spośród propozycji nadesłanych przez internautów tytuły książek, które jego zdaniem każdy powinien przeczytać chociaż raz w życiu.

Co na liście?

Miliarder wprawdzie nie wyjaśnił, jakim kieruje się kluczem, ale na liście polecanych pozycji znalazły się także książki dla dzieci. Wśród nich jest m.in. książka "Tam, gdzie żyją dzikie stwory" autorstwa Maurice Sendak. To opowieść, która stała się klasyką literatury dla najmłodszych. Od 1963 roku, gdy ukazało się pierwsze wydanie, na całym świecie sprzedano ponad 19 milionów egzemplarzy tej książki. To nie jedyna propozycja dla dzieci na liście Bransona. Kolejnym klasykiem literatury dla dzieci jest powieść "Przygody Hucka Finna" Marka Twaina, która uczy tolerancji dla osób o innym kolorze skóry. Na liście 65. książek, które poleca miliarder jest również "Hobbit" Johna Ronalda Reuela Tolkiena, "Rok 1984" George'a Orwella, czy "Krótka historia czasu" autorstwa fizyka Stephena Hawkinga.

Oto lista 10. pierwszych pozycji z listy biznesmena:

1. Maurice Sendak - "Tam, gdzie żyją dzikie stwory" 2. Roald Dahl - "Niespodzianki" 3. Roald Dahl - "Cudowne lekarstwo George’a" 4. Mark Twain - "Przygody Hucka Finna" 5. Dr Seuss - "Oh, The Place You’ll Go" 6. J. M. Barrie - "Przygody Piotrusia Pana" 7. Rudyard Kipling - "Księga dżungli" 8. Mark Twain - "Przygody Tomka Sawyera" 9. Arthur Ransome - "Jaskółki i Amazonki" 10. Douglas Adams - "Autostopem przez Galaktykę"

Kim jest?

Richard Branson jest miliarderem. Zawsze miał smykałkę do interesów. Obecnie zarządza Virgin Group, która skupia ponad 400 firm. Jego majątek wyceniany jest na 5 mld dolarów.

Kim jest Richard Branson?
Kim jest Richard Branson?TVN24 BiS

Autor: msz/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: virgin.com

Pozostałe wiadomości