TVN24 Biznes | Z kraju

Zakupy w czasie świąt. Sklepy będą otwarte krócej

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Morawiecki: to jest "putinflacja", inflacja spowodowana przez wojnę Rosji przeciwko Ukrainie
Morawiecki: to jest "putinflacja", inflacja spowodowana przez wojnę Rosji przeciwko UkrainieTVN24
wideo 2/5
TVN24Morawiecki: to jest "putinflacja", inflacja spowodowana przez wojnę Rosji przeciwko Ukrainie

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Z powodu świąt w drugiej połowie tego tygodnia możesz mieć problem ze zrobieniem większych zakupów. W Wielką Sobotę, 16 kwietnia sklepy będą otwarte krócej niż zazwyczaj. Poniżej przedstawiamy kalendarz handlowy na nadchodzące dni.

Wielki Piątek, 15 kwietnia to normalny dzień pracy. Dlatego sklepy, co do zasady, powinny być otwarte w standardowych godzinach.

16 kwietnia - Wielka Sobota

W Wielką Sobotę, 16 kwietnia - zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni - wszystkie sklepy mogą być otwarte maksymalnie do godziny 14.00. Dłużej mogą być czynne tylko te placówki, w których za ladą staną ich właściciele. Godziny zamknięcia placówek w Wielką Sobotę:

- Biedronka - 13.00,

- Lidl - 13.00,

- Carrefour - 13.00,

- Netto - 13.00,

- Kaufland - 13.00,

- Auchan - 13.00,

- Aldi - 13.00,

- Polomarket - 13.30,

- Żabka - 14.00. Po godz. 14.00 decyzję o otwarciu placówki samodzielnie podejmują franczyzobiorcy, korzystający z wyłączeń zawartych w ustawie.

17 i 18 kwietnia - Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny

W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny większe sklepy pozostaną zamknięte. Ratunkiem mogą być mniejsze placówki, pod warunkiem że właściciel prowadzi w nich sprzedaż "we własnym imieniu i na własny rachunek", czyli w praktyce - stanie za kasą.

Biuro prasowe Żabka Polska poinformowało w przesłanej nam odpowiedzi, że w tych dniach obowiązują takie same zasady działalności, jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu. "Większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami, korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż osobiście i na własny rachunek. Decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy (...)" - wskazali przedstawiciele sieci.

PAP
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości