Tesco Polska zostało przejęte przez Salling Group - właściciela sklepów Netto. "W ambitnym założeniu, wszędzie, gdzie to możliwe, personel nowych sklepów Netto będą stanowić pracownicy byłego Tesco" - wyjaśniła firma w komunikacie.
Brytyjski koncern Tesco w połowie czerwca ubiegłego roku poinformował o sprzedaży swojego biznesu w naszym kraju firmie Salling Group. Transakcja obejmuje 301 sklepów, 14 stacji paliw, siedzibę główną i centra dystrybucyjne. Wartość transakcji to 900 mln zł (równowartość 181 mln funtów). W ramach umowy ok. 7 tys. pracowników Tesco ma zostać przeniesionych do nowej firmy.
W piątek UOKiK poinformował o wydaniu zgody na przeprowadzenie transakcji.
"Przejdą program szkoleniowy"
- Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na zatwierdzenie transakcji i rozpoczęcie tego historycznego w swej skali procesu transformacji przejętych sklepów w nowe, nowoczesne sklepy Netto 3.0, a także wdrożenia nowych kolegów z Tesco do ich obsługi. To zadanie chcemy zrealizować w ciągu najbliższych 18 miesięcy - zapowiedział cytowany w komunikacie prezes Netto Polska Janusz Stroka.
Jak wyjaśnia firma, "wszędzie, gdzie to możliwe" w nowych sklepach zatrudnieni będą pracownicy byłego Tesco. Dodano, że "przejdą program szkoleniowy, który ma ich przygotować do pracy zgodnie ze standardami obowiązującymi w ich nowym miejscu pracy".
- Jesteśmy gotowi na powitanie wielu nowych, świetnych pracowników z Tesco, którzy znają swoich klientów i potrafią obsługiwać ich na poziomie, który oferujemy także w Netto - wyjaśnił Stroka.
Wcześniejsze przejęcie
Netto Polska, która prowadzi obecnie 386 sklepów w naszym kraju, po sfinalizowaniu procesu przejęcia znajdzie się w czołówce krajowych detalistów.
Wcześniej UOKiK wydał zgodę na tymczasowe przejęcie ośmiu sklepów Tesco przez Salling Group. Chodzi o placówki w Gliwicach, Szczecinie, Krakowie, Gdyni, Kielcach, Katowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Warszawie. To sklepy niebędące częścią głównej transakcji.
Źródło: TVN24 Biznes
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock