Poczta Polska ostrzega klientów. Nie otwieraj tego maila, zawiera załącznik z wirusem

Z kraju

ShutterstockPoczta Polska ostrzega przed hakerami

Poczta Polska ostrzega przed atakiem hakerów. Na konta mailowe klientów wysyłane są wiadomości z niebezpiecznym załącznikiem. Spółka radzi, aby pod żadnym pozorem nie otwierać podejrzanych załączników i usunąć wiadomość.

Klienci Poczty Polskiej narażeni są na kradzież danych.

"Otrzymujemy sygnały, że użytkownicy Internetu, w tym Klienci Poczty Polskiej SA, po raz kolejny otrzymują fałszywe maile, których nadawca podszywa się pod Pocztę Polską SA. w nazwie wyświetlanej OD: awizo@poczta-polska.pl lub info@poczta-polska.pl. UWAGA: wiadomość zawiera załącznik PDF, który zawiera złośliwe oprogramowanie. Zalecamy ignorować i usunąć tego typu wiadomość. Poniżej zamieszczamy przykładowy fałszywy e-mail" - informuje w komunikacie PP.

Przykładowy mail:

Fałyszywy mailPoczta Polska

Naiwni klienci

Poczta Polska ostrzega, że wiadomość zawiera oprogramowanie, które w dużym stopniu może zagrażać bezpieczeństwu komputera, jak również wrażliwym danym. Hakerzy w łatwy sposób mogą wejść w posiadanie loginów i haseł do kont pocztowych czy bankowych.

Osoby, które otrzymały podejrzane wiadomości, powinny je usunąć. Tym bardziej, jeśli wcześniej nie deklarowali, że chcą otrzymywać awizo drogą elektroniczną lub telefoniczną.

Obecnie bardzo łatwo jest paść ofiarą cyberprzestępców. Promocje i wyprzedaże w sklepach oraz zbliżające się mikołajki i Święta Bożego Narodzenia zachęcają do zakupów, co może uśpić czujność osób korzystających z internetu.

Poczta Polska zmienia ceny:

Poczta PolskaTVN24 BiS/Poczta Polska

Autor: PMB / Źródło: Poczta Polska

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock