PKO Bank Polski może złożyć ofertę zakupu Velo Banku. - Analizujemy i myślimy o tym, ale będziemy kierować się decyzją biznesową, korzyścią dla banku i korzyścią dla klientów oraz potencjałem rozwoju grupy PKO BP - powiedział w czwartek Dariusz Szwed, wiceprezes PKO BP. Velo Bank to bank, który zastąpił Getin Bank.
Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) pod koniec czerwca br. rozpoczął proces sprzedaży Velo Banku. Zgodnie ze stanem na grudzień 2022 roku Velo Bank był dziewiątym bankiem w Polsce pod względem wolumenu pożyczek brutto.
Wiceprezes PKO BP o ofercie na zakup Velo Banku
Składanie ofert na zakup Velo Banku jest otwarte. - Składanie ofert na zakup Velo Banku nadal jest otwarte. Analizujemy i myślimy o tym, ale będziemy kierować się decyzją biznesową, korzyścią dla banku i korzyścią dla klientów oraz potencjałem rozwoju grupy PKO BP. Jeśli uznamy, że takie są, to kto wie - powiedział w czwartek na konferencji Dariusz Szwed, wiceprezes PKO BP kierujący pracami banku. - Temat jest otwarty - dodał.
Velo Bank to podmiot, do którego zostały wniesione aktywa Getin Noble Banku - za wyjątkiem kredytów walutowych - w ramach procesu przymusowej restrukturyzacji tego banku.
Bankowy Fundusz Gwarancyjny ma 51 proc. akcji VeloBanku, a System Ochrony Banków Komercyjnych (SOBK) - założony przez osiem największych banków komercyjnych w Polsce - ma 49 proc. BFG wybrał JP Morgan na doradcę przy sprzedaży banku.
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: pkobp.pl