TVN24 Biznes | Z kraju

Z Polski do Włoch z międzylądowaniem. Lotnisko ogłasza nowe połączenie

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Testy na wrocławskim lotnisku mają zwalniać z konieczności odbywania kwarantanny po przylocie do Polski
Testy na wrocławskim lotnisku mają zwalniać z konieczności odbywania kwarantanny po przylocie do PolskiTVN24
wideo 2/4
TVN24Testy na wrocławskim lotnisku mają zwalniać z konieczności odbywania kwarantanny po przylocie do Polski

Port lotniczy w Łodzi poinformował, że od czerwca zostaną uruchomione dwa połączenia do Włoch – do Forli niedaleko Bolonii i Rimini oraz do Trapani na Sycylii. Trasy będzie obsługiwała linia lotnicza Lumiwings.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Loty mają wejść do rozkładu od początku czerwca tego roku i będą odbywały się we wtorki oraz soboty.

Co ciekawe, połączenia będą realizowane z międzylądowaniem. Oznacza to, że samolot będzie leciał z Łodzi do Trapani z międzylądowaniem w Forli. "Tam wysiądą pasażerowie, których celem podróży są Włochy kontynentalne, a turyści wybierający się do Sycylii, polecą dalej" – czytamy w komunikacie.

Lotnisko Bolonia-Forli znajduje się w regionie Emilia Romania w odległości 70 km od Bolonii, 57 km od Rimini i 30 km od Rawenny. Natomiast Trapani leży na malowniczym, zachodnim wybrzeżu Sycylii. Od Palermo dzieli je około 100 km.

Prezes portu w Łodzi Anna Midera poinformowała, że nad przygotowaniem oferty lotów do Włoch pracowano ponad rok. "Mieszkańcy naszego regionu podróżują często do Włoch nie tyko turystycznie, ale także zawodowo, odwiedzić rodziny, a studenci łódzkich uczelni na Erasmusa. Wielu Włochów mieszka w Łodzi, tu założyli rodziny. Teraz, wraz z linią Lumiwings, dajemy Państwu możliwość latania do słonecznej Italii i zapraszamy do korzystania z lotów” – powiedziała Midera, cytowana w komunikacie.

Połączenia lotnicze z Łodzi

Obecnie, jak czytamy na stronie lotniska w Łodzi, operacje samolotów resjowych pozostają zawieszone do 27 marca 2021 roku. Ostatnim przewoźnikiem, który regularnie realizował pasażerskie połączenia z łódzkiego portu, był Ryanair. Irlandzka linia latała z Łodzi do Dublina w Irlandii oraz Londynu Stansted i East Midlands w Anglii.

Pod koniec września ubiegłego roku informowaliśmy, że łódzcy urzędnicy chcą sprzedać lotnisko i planują, żeby port zamienił się w centrum logistyczne.

Linia lotnicza Lumiwings została zarejestrowana w 2015 roku w Atenach. Dotychczas była to linia czarterowa, obsługująca głównie rynek włoski. Od tego roku zmienia swój model biznesowy i zaczyna latać jako przewoźnik regularny.

Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, opublikowanych pod koniec stycznia, w pierwszym półroczu ubiegłego roku najwięcej pasażerów w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu regularnym obsłużył Ryanair. Było to ponad 2,2 mln pasażerów. Na drugim miejscu były Polskie Linie Lotnicze LOT – ponad 2 mln pasażerów. Na ostatnim stopniu podium znalazł się węgierski Wizz Air – ok. 1,7 mln pasażerów.

Autor:mb

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości