Zmiany dla klientów banków. "Zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa"

Z kraju

Kawecki o metodach uwierzytelniania stosowanych przez bankiTVN24 BiS
wideo 2/3

BNP Paribas wyłącza aplikacje Mobile Pl@net. Jak poinformowano w komunikacie, przestanie ona działać 26 maja. To kolejny bank, który wprowadza zmiany w bankowości mobilnej w ostatnich miesiącach.

Bank uruchomił "wygodniejszą i nowocześniejszą" aplikację GOmobile, która także umożliwi dostęp do konta i połączonych z nim usług.

Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli BNP Paribas, nowa aplikacja "zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa", dzięki wykorzystaniu nowych rozwiązań technologicznych na przykład autoryzacji biometrycznej. Aplikacja GOmobile została zaprojektowana dla telefonów z systemami Android oraz iOS.

Wyłączenie aplikacji

To nie pierwszy bank, który w ostatnich tygodniach poinformował o zmianach w bankowości mobilnej.

Credit Agricole z końcem maja wycofa aplikację CA24 Mobile dla platformy Windows. Korzystanie z niej nie będzie możliwe na telefonach z tym systemem. W tym samym czasie zostanie udostępniony nowy serwis internetowy CA24, który będzie dostosowany do korzystania z niego na urządzeniach mobilnych.

Zmiany obejmą tylko właścicieli urządzeń z systemem Windows. Bo - jak wskazano - "aplikacja CA24 Mobile będzie nadal dostępna na urządzeniach z systemami operacyjnymi Android oraz iOS".

Na początku marca br. aplikację mobilną na urządzenia z systemem operacyjnym Windows wyłączył ING Bank Śląski. Nieco wcześniej, bo w połowie stycznia, na taki krok zdecydował się mBank.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock