Ostatni dzwonek na złożenie wniosku o 500 plus

Autor:
mp/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Marlena Maląg o 500 plus (wypowiedź z 3 lutego 2022)
Marlena Maląg o 500 plus (wypowiedź z 3 lutego 2022)Radio ZET
wideo 2/7
Radio ZetMarlena Maląg o 500 plus

Osoby, które chcą zachować ciągłość wypłaty świadczenia 500 plus, muszą złożyć wniosek do końca kwietnia - przypomina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Nowy okres świadczeniowy rozpocznie się 1 czerwca. Formalności muszą dopełnić wszyscy rodzice, również ci, którzy już pobierają świadczenie wychowawcze.

- Aby dalej otrzymywać 500+ konieczne jest złożenie nowego wniosku na nowy okres świadczeniowy, który rozpoczyna się 1 czerwca br. i będzie obowiązywał do końca maja przyszłego roku. Ci, którym zależy na zachowaniu ciągłości wypłaty świadczenia – a wierzę, że jest to zdecydowana większość – powinni złożyć wniosek do końca kwietnia br. - mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

500 plus - kiedy zostanie przekazane świadczenie?

Z danych resortu rodziny wynika, że do tej pory złożono wnioski obejmujące ponad 5,64 mln dzieci. W przypadku ok. 4,8 mln dzieci świadczenie zostało już przyznane.

Jeżeli wniosek zostanie złożony w okresie od 1 maja br. do 31 maja 2022 r. ustalenie prawa do wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec oraz lipiec nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku.

W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca 2022 r., ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec, lipiec i sierpień, nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.

Jeśli rodzic ubiegający się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres po 30 czerwca 2022 r., świadczenie wychowawcze będzie przysługiwał od miesiąca złożenia wniosku.

500 plus - wnioski na trzy sposoby

Wnioski składane są drogą elektroniczną na trzy sposoby – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Empatia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej lub bankowość elektroniczną.

Świadczenie przysługuje na każde dziecko bez względu na dochody rodziny czy liczbę dzieci w rodzinie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości