TVN24 Biznes | Turystyka

Zmiany w zasadach wjazdu do Niemiec

TVN24 Biznes | Turystyka

Autor:
mb/ToL
Źródło:
Reuters, TVN24 Biznes
Co zrobić, jeśli zostanie odwołany nasz lot. Ekspert podpowiada
Co zrobić, jeśli zostanie odwołany nasz lot. Ekspert podpowiadaTVN24
wideo 2/2
TVN24 Co zrobić, jeśli zostanie odwołany nasz lot. Ekspert podpowiada

Niemcy złagodzą przepisy wjazdowe od 1 czerwca 2022 roku - zapowiedziało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Podróżni nie będą musieli przedstawiać negatywnego wyniku testu, zaświadczenia o zaszczepieniu lub zaświadczenia o statusie ozdrowieńca.

- Zawiesimy zasadę 3G dotyczącą wjazdu do końca sierpnia - powiedział w środę minister zdrowia Karl Lauterbach, cytowany przez Agencję Reutera. Aktualnie przyjazd do Niemiec jest możliwy co do zasady tylko z negatywnym wynikiem testu lub zaświadczeniem o zaszczepieniu lub zaświadczeniem ozdrowieńca.

Dotyczy to zarówno podróży drogą lądową, jak i podróży samolotem.

Wjazd do Niemiec

Na razie nie wiadomo, jakie ograniczenia będą obowiązywały od września. Portal niemieckiej stacji Deutsche Welle przekazał, że nadal mają obowiązywać zaostrzone przepisy dla osób wjeżdżających z obszarów "zagrożonych wirusem". Jednak od początku marca br. żaden kraj nie znalazł się na niemieckiej liście "wysokiego ryzyka".

Portal przypomniał, że na początku miesiąca niemieckie władze oświadczyły, że nie planują zniesienia obowiązku noszenia maseczek na pokładach samolotów przylatujących do tego kraju pomimo nowych wytycznych.

Agencja Unii Europejskiej do spraw Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) na początku maja br. opublikowały aktualizację środków bezpieczeństwa w związku z COVID-19, które dotyczą podróży lotniczych. Zgodnie z nią od 16 maja zrezygnowano z zalecenia obowiązkowego noszenia maseczek na lotniskach i na pokładzie samolotu. Jednocześnie zaznaczono, że maseczka nadal "jest jednym z najlepszych zabezpieczeń przed transmisją wirusa COVID-19".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: Reuters, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości