Najlepsi gracze świata w Katowicach. Do zgarnięcia pół miliona dolarów

Tech

materiały prasoweTak Intel Extreme Masters World Championship w Katowicach wyglądały w 2015 r.

W piątek w Katowicach ruszyły finały najbardziej prestiżowego na świecie cyklu zawodów e-sportowych - Intel Extreme Masters World Championship. Przez trzy dni najlepsi gracze z całego świata będą rywalizować o nagrody w wysokości pół miliona dolarów. Transmisje live w Player.pl.

Turniej Intel Extreme Masters odbywa się w dniach 4-6 marca w katowickim Spodku oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Player.pl pokaże polską transmisję z tego wydarzenia. Zupełnie za darmo będzie można zobaczyć wszystkie mecze, w tym wielki finał.

Trzy główne dyscypliny

Zawody Intel Extreme Masters zagościły do Katowic już po raz czwarty, po raz trzeci są to światowe finały sezonu.

Trzema podstawowymi dyscyplinami są tym razem Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft II oraz League of Legends. W Katowicach dojdzie do starć najlepszych drużyn i zawodników każdej z wymienionych gier. Będą rywalizować nie tylko o ogromne pieniądze, ale także o mistrzowski tytuł Intel Extreme Masters. W puli nagród trzech podstawowych turniejów znajdzie się łącznie aż 500 000 dolarów.

W Katowicach odbędą się także poboczne turnieje. Mowa tu o ESL Hearthstone Legendary Series Katowice 2016, ESL Heroes of the Storm Spring Regional Katowice 2016, Intel Challenge Katowice oraz Rainbow Six Pro League Season 1.

W zmaganiach udział weźmie w sumie dziewięciu Polaków. W turnieju w CS:GO zobaczymy polską drużynę – Virtus.pro. W zawodach StarCrafta II udział weźmie trzech naszych rodaków – Grzegorz "MaNa" Komincz, Artur "Nerchio" Bloch oraz Michał "Elazer" Ogonowski. Z kolei w zawodach ESL Heroes of the Storm Spring Regional Katowice 2016 w barwach Team Liquid zagra Oskar "Jowe" Halamus.

Targi nowych technologii

Podczas Intel Extreme Masters odwiedzający mogą obcować z najnowszymi technologiami w ramach towarzyszącej imprezy IEM Expo.

Swoje stanowiska wystawiły takie firmy, jak chociażby Intel, ZOWIE by BenQ, HyperX czy GIGABYTE. Goście imprezy mogą wypróbować ich najnowsze produkty, a także powalczyć o cenne nagrody w organizowanych turniejach i konkursach.

Youtuberzy i gwiazdy e-sportu

Katowicka impreza to także okazja do spotkania z gwiazdami e-sportu i najpopularniejszymi youtuberami gamingowymi. Na lodowisku przy katowickim Spodku 5-6 marca odbędzie się bowiem kolejna edycja imprezy mYTup. Na scenie pojawią się między innymi Izak, Rezigiusz czy Jdabrowsky.

Ponadto, IEM Katowice odwiedzi wielu znanych na całym świecie profesjonalnych graczy. Fani będą mieli okazję porozmawiać z nimi, zrobić sobie zdjęcie, czy zdobyć autograf.

Intel Extreme Masters w Katowicachtvn24

Autor: msz//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Flickr/IEM/Materiały Prasowe