#DebataMłodychTVN24BiS

  22 listopada 2016

  Ugrupowania eurosceptyczne, które nawołują do rozwiązania Unii Europejskiej, nie powinny otrzymywać funduszy unijnych - uważa szef frakcji chadeckiej Europejskiej Partii Ludowej w PE Manfred Weber. Czy jest to dobry pomysł? Spytaliśmy o to gości Debaty Młodych w TVN24 BiS: Michalinę Koblę (Inicjatywa Polska), Michała Jakubka (Młodzi Demokraci) oraz Jana Strzeżka (Polska Razem).

  Premier Wielkiej Brytanii Theresa May otrzymała zgodę parlamentu na Brexit. Odrzucił także poprawkę, która gwarantowała imigrantom prawa. O sytuacji Polaków na Wyspach Brytyjskich dyskutowali uczestnicy "Debaty Młodych" w TVN24 BiS: Dagmara Chmielewska z Nowoczesnej, Katarzyna Babis z Partii Razem oraz Aleksander Wencel z Młodej Prawicy.

  Ponowny wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej - to temat, który zdominował "Debatę Młodych" w TVN24 BiS. Co oznacza taki wynik głosowania? Jak w tej sytuacji powinien zachować się polski rząd? To tylko niektóre pytania, z którymi mierzyli się: Mateusz Rojewski z Forum Młodych PiS, Piotr Kołomycki z Młodych Demokratów, Rafał Kuźmicki z Młodych Nowoczesnych oraz Paweł Gotowt z Młodej Prawicy.

  Jaka przyszłość czeka Unię Europejską? Co dla Polski oznacza Europa różnych prędkości? Na te pytania odpowiadali goście Debaty Młodych w TVN24 BiS: Magda Zdyra (Forum Młodych Spcjademokratów), Rafał Lipski (Inicjatywa Polska) oraz Jan Strzeżek (Młoda Prawica).

  Jaką przyszłość przed sobą ma Unia Europejska? Czy Brexit jest zagrożeniem dla wspólnoty? Na te oraz wiele innych pytań w programie "Debata Młodych" w TVN24 BiS odpowiadali: Mateusz Rojewski, Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość, Krzysztof Boguta z Młodej Prawicy, Wiktor Ćwikliński z Młodych Nowoczesnych, Tomasz Kaniecki z Forum Młodych Demokratów.

  Publikacja zdjęć dzieci w internecie - to temat, który zdominował "Debatę Młodych" w TVN24 BiS. Czy to sposób, w jaki po prostu chwalimy się naszym dzieckiem, czy już kreowanie jego i naszego wizerunku? Odpowiedzi szukali goście Karoliny Pajączkowskiej: psycholog Anna Niziołek, dziennikarka Agnieszka Jaros oraz bloger Michał Będźmirowski.

  Czy roboty to szansa, czy zagrożenie? Czy w przyszłości maszyny mogą zabrać pracę ludziom? Na te pytania odpowiadali goście "Debaty Młodych" w TVN24 BiS: Mateusz Rojewski (Forum Młodych PiS), Kamil Błasiak (Forum Młodych "Lewiatan") oraz Jakub Kreft (prezes Koła Naukowego Robomatic na Politechnice Warszawskiej).

  Polityka społeczna rządu Prawa i Sprawiedliwości - to temat, który zdominował "Debatę Młodych" w TVN24 BiS. Czy kobiety rezygnują z aktywności zawodowej przez 500 plus zastanawiały się: Katarzyna Cyganik, wiceprzewodnicząca Młodej Prawicy, Anna Kuropatnicka z Młodych Demokratów oraz Dorota Olko z Partii Razem.

  Siły zbrojne na świecie - to temat, który zdominował "Debatę Młodych" w TVN24 BiS. Niemcy ogłosiły, że w ciągu najbliższych siedmiu lat liczebność ich armii ma wzrosnąć do 200 tys. żołnierzy. Czy taki plan mógłby się udać w Polsce? Czy polskie wojsko przyciąga młodych? To pytania, na które odpowiedzi szukali: Rafał Paluch z Forum Młodych PiS, Jan Krukowski z Młodych Nowoczesnych oraz Rafał Lipski ze stowarzyszenia Inicjatywa Polska.

  Czy studia medyczne w Polsce powinny być płatne? Tematem dyskusji w Debacie Młodych był pomysł przedstawiony przez wicepremiera Jarosława Gowina. Gośćmi TVN24 BiS byli: Joanna Matecka z Porozumienia Rezydentów, studentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie Anna Cylka, przewodniczący Młodej Prawicy na Śląsku Aleksander Wencel i Bogdan Marek z samorządu studentów SGH.

  Czy rządzący politycy potrafią wycofać się z nietrafionych projektów? Punktem wyjścia do dyskusji w Debacie Młodych była kontrowersyjna ustawa liberalizująca prawo do wycinania drzew. Gośćmi TVN24 BiS byli: Christian Młynarek z Forum Młodych PiS, Marcin Wojtera z Młodych Demokratów, Krystian Kotlarczyk z Forum Młodych Ludowców i Hubert Sosnowski z Młodych Nowoczesnych.

  Jak wygląda polityka zagraniczna naszego rządu? O stylu polskiej dyplomacji rozmawiali goście "Debaty Młodych" w TVN24 BiS: Michalina Kobla z Inicjatywy Polskiej, Sebastian Sulkowski z Młodych Demokratów i Jakub Chromański z Młodych Nowoczesnych.

  Rosyjscy chuligani ostrzegają, że podczas mundialu w 2018 roku może dojść do ataków na kibiców. Czy rzeczywiście fani piłki nożnej muszą obawiać się oni fali przemocy? Na ten temat rozmawiali goście Debaty Młodych w TVN24 BiS: Milena Kowalska (Młodzi Demokraci), Jan Strzeżek (Polska Razem) oraz Maciej Badowski (Kukiz'15).

  Spotkanie szefów MSZ państw G20 w Bonn - to główny temat "Debaty Młodych" w TVN24 BiS. Czy relacje USA-Rosja poprawią się? Czy prezydent Trump zagraża przyszłości Europy? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi szukali: Mateusz Rojewski z Forum Młodych PiS, Rafał Lipski z Inicjatywa Polska oraz Miłosz Motyka z Forum Młodych Ludowców.

  Czy warto w dzisiejszych czasach brać ślub? Jakie są plusy i minusy małżeństwa? Na te pytania odpowiedzi szukali w Debacie Młodych w TVN24 BiS: Anna Kuropatnicka (Młodzi Demokraci), Magda Zdyra (Federacja Młodych Socjaldemokratów), Karol Jankowski (Forum Młodych PiS) oraz Michał Polakiewicz (Kukiz' 15).