Weekendowe przerwy w siedmiu bankach. Oto lista

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
TVN24 BiSPolacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą

Brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej oraz możliwe przerwy w płatnościach kartami. To utrudnienia, które w weekend czekają klientów kilku banków.

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 0.00-5.00, zostaną przeprowadzone prace serwisowe. W tym czasie klienci mogą mieć ograniczony dostęp do: bankomatów i wpłatomatów, systemu Moje ING i aplikacji Moje ING, systemu ING Business i jego wersji mobilnej, płatności BLIK, przelewów ekspresowych, płatności internetowych za pomocą Płać z ING oraz płatności w Internecie dokonywanych kartami, które są dodatkowo potwierdzane jednorazowym kodem SMS.

Klienci mogą mieć również problem z używaniem kart. "W tym czasie nie dasz rady aktywować kart i nadawać im kodów PIN, zamówić karty Mastercard w telefonie, przypisać do telefonu karty Mastercard w telefonie (aktywacja płatności), dodać karty VISA zbliżeniowa do aplikacji Google Pay oraz Apple Pay i zrobić przelewu z rachunku karty kredytowej" - czytamy w komunikacie ING.

Przedstawiciele banku radzą, by wszystkie ważne przelewy wykonać w sobotę do godziny 14.00. "Po tej godzinie wyłączymy możliwość wykonywania operacji księgowych w trybie online. Przelewy wewnętrzne tj. pomiędzy rachunkami w naszym banku, przyjęte do realizacji po godz. 14.00, będą realizowane tego samego dnia, natomiast zostaną zaksięgowane w poniedziałek (18 maja). Przelewy zewnętrzne przyjęte do realizacji po godz. 14:00 zostaną zrealizowane w poniedziałek" - poinformowano.

"Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wcześniej wypłać gotówkę" - radzą przedstawiciele ING.

To jednak nie koniec utrudnień. W nocy z niedzieli na poniedziałek planowane są kolejne prace, które mogą skutkować chwilowymi przerwami w realizacji transakcji wpłat i wypłat w bankomatach sieci Planet Cash/ING.

mBank

W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 22.00-8.00, nastąpi przerwa w dostępie do mLinii. "Podczas przerwy nie mamy wglądu w Twoje dane związane z bankiem, dlatego w tym czasie nie zrealizujesz żadnej operacji. W czasie prac nie połączysz też aplikacji mobilnej ze swoim rachunkiem" - czytamy w komunikacie mBank.

BNP Paribas

W sobotę od godziny 21.00 do niedzieli do godziny 5.00 bankowość internetowa i mobilna (Pl@net, BiznesPl@net, GOmobile Biznes i Mobile BiznesPl@net) będą niedostępne ze względu na zaplanowane prace serwisowe. Jednocześnie przedstawiciele BNP Paribas zapewnili, że "operacje kartowe i dostęp do bankomatów będą przebiegać bez zakłóceń".

Bank Millennium

Z powodu prac serwisowych w nocy z soboty na niedzielę, od godziny 0.30 do 4.30, niedostępne będą przelewy natychmiastowe Express Elixir.

BOŚ Bank

Do godziny 22.00 w sobotę niedostępne będą system BOŚBank24 oraz Usługa TeleBOŚ.

Bank BPS

W sobotę, w godzinach 12.00-14.00, z powodu prac serwisowych prowadzonych w banku system bankowości elektronicznej będzie niedostępny.

Nest Bank

W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 0.01-6.00, będą realizowane prace konserwacyjne w systemie autoryzacyjnym. W tym czasie nie będzie możliwości przeprowadzenia transakcji kartą w internecie z użyciem 3D Secure.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock