Stworzyli posiadłość Wielkiego Gatsby'ego. Zobacz, za ile chcą ją sprzedać

Nieruchomości

Daniel Milstein Photography/TVN24BiSDwór Wielkiego Gatsby na sprzedaż

Japoński ogród, kort tenisowy, basen, a także prywatne molo, gdzie można zacumować 60-metrowy jacht. To tylko niektóre atuty nieruchomości wystawionej na sprzedaż za 85 mln dolarów. Wybudowana w ubiegłym wieku rezydencja została zainspirowana powieścią amerykańskiego pisarza Francisa Scotta Fitzgeralda "Wielki Gatsby".

Dwór z 1928 roku znajduje się na wyspie Long Island w stanie Nowy Jork. Posiadłość z rezydencją o powierzchni blisko 4,5 tys. mkw. można kupić za 85 mln dolarów. W pałacu znajduje się 18 sypialni, salon fryzjerski i piwnica z winami.

Amerykańska posiadłość

Dom położony jest na działce o powierzchni 7,7 hektara, przez którą przepływa strumyk. Na parceli jest też staw, japoński ogród, kort tenisowy, basen, a także prywatne molo, gdzie może cumować 60-metrowy jacht. Poza pałacem na działce znajdują się dwa oddzielne budynki, które służą jako domy gościnne. Do dyspozycji właścicieli jest też dwupoziomowy garaż wyposażony w hydrauliczny podnośnik, dzięki czemu może pomieścić aż dziewięć samochodów.

Niższa cena

Przed rokiem dwór był wystawiony na sprzedaż za 100 mln dolarów, ale nie znaleźli się chętni na jego zakup. W tym roku cena jest niższa o 15 mln dolarów.

Dom jak z "Wielkiego Gatsby'ego" na sprzedaż. Zobacz galerię zdjęć:

Autor: jb / Źródło: architecturaldigest.com

Źródło zdjęcia głównego: Daniel Milstein Photography