Wszyscy gracze do Poznania!

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huGracze do Poznania!

W piątek w Poznaniu ruszają Targi Multimediów i Rozrywki Poznań Game Arena. To największa impreza poświęcona multimediom i elektronicznej rozrywce w Polsce. Organizatorzy spodziewają się około 30 tys. odwiedzających.

Targi potrwają do 18 października. Swoją ofertę przedstawi ok. 60 wystawców. Na zwiedzających i amatorów grania czekać będzie ok. 300 stoisk komputerowych.

Jak powiedział w poniedziałek w Poznaniu na konferencji prasowej dyrektor targów Rafał Błachowski, impreza z pewnością przyciągnie miłośników gier, którzy będą mogli zapoznać się z niewydanymi jeszcze w Polsce tytułami. - Zmieniliśmy formułę i termin imprezy z końca listopada na połowę października, co pozwoli po raz pierwszy w historii PGA organizować przedpremierowe pokazy. Będziemy pokazywali Mass Efect 2, który będzie miał premierę w przyszłym roku, będziemy mówili o Assasin's Creed 2, Splinter Cell: Conviction - jest kilka gier, o których już trochę wiadomo, ale które będzie można zobaczyć po raz pierwszy w Polsce na publicznych pokazach właśnie na PGA - powiedział Błachowski.

Dla każdego coś miłego

Przestrzeń targowa zostanie podzielona na tzw. areny. W Paintball Arenie zorganizowane będą rozgrywki paintballa, a także paintballa wirtualnego na konsoli. W Fantasy Arenie spotkają się miłośnicy gier towarzyskich, karcianych i figurkowych. Digital Arena poświęcona będzie rozrywce multimedialnej, grom komputerowym i nowoczesnym technologiom. Największe firmy z branży zaprezentują tam swoje nowości: gry komputerowe, a także komputery z najnowszymi procesorami, kartami graficznymi i najszybszymi płytami głównymi.

W trakcie pierwszego dnia targów, przeznaczonego jedynie dla profesjonalistów, zorganizowane zostaną debaty poświęcone m.in. cyfrowej dystrybucji gier w Polsce i kondycji krajowego rynku gier. Udział w nich wezmą przedstawiciele producentów i dystrybutorów oprogramowania.

W ubiegłym roku PGA odwiedziło ok. 25 tys. osób.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu