Wakacyjne zakupy Polaków cieszą. Sprzedaż lepsza od oczekiwań

Notowania po godz. 10
Notowania po godz. 10
TVN24 Biznes i Świat
TVN24 Biznes i ŚwiatNotowania po godz. 10

Sprzedaż detaliczna w lipcu wzrosła o 2,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2013 roku, a miesiąc do miesiąca wzrosła o 4,7 proc. To lepiej, niż oczekiwali analitycy.

Ekonomiści ankietowani przez PAP szacowali, że sprzedaż detaliczna w lipcu rdr wzrosła o 1,8 proc., a mdm wzrosła o 4,0 proc.

Z kolei sprzedaż hurtowa przedsiębiorstw handlowych wzrosła o 0,1 proc. rok do roku, a miesiąc do miesiąca wzrosła o 4,9 proc. W firmach hurtowych sprzedaż spadła o 0,1 proc. rok do roku, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 6,1 proc.

Coraz więcej zamówień

Nowe zamówienia w przemyśle w lipcu wzrosły w ujęciu rok do roku o 0,7 proc., po wzroście o 0,4 proc. w poprzednim miesiącu. W ujęciu miesięcznym zamówienia wzrosły o 6,4 proc. w porównaniu ze wzrostem o 3,2 proc. w poprzednim miesiącu. Natomiast nowe zamówienia w przemyśle na eksport w lipcu w ujęciu rok do roku wzrosły o 12,5 proc., po wzroście o 1,3 proc. w poprzednim miesiącu. Nowe zamówienia na eksport w ujęciu miesięcznym wzrosły o 9,2 proc. Przed miesiącem zamówienia na eksport wzrosły o 4,2 proc. mdm. Wskaźnik nowych zamówień w przemyśle pokazuje rozwój popytu na wyroby i usługi. Służy on do oceny przyszłej produkcji.

(Nie)równe obroty

Jak podał GUS, obroty w handlu detalicznym niewyrównane sezonowo w lipcu 2014 roku spadły o 0,9 proc. rok do roku wobec spadku o 0,6 proc. w czerwcu. Po wyrównaniu sezonowym obroty wzrosły o 2,7 proc. rdr, po wzroście o 3,0 proc. miesiąc wcześniej.

Autor: rf//kdj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości