Tylko w TVN24 Biznes i Świat: pierwsi pokazujemy walizki, które LOT wystawi na licytację

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatLOT wietrzy magazyny

Około stu walizek wystawią na sobotnią aukcję Polskie Linie Lotnicze LOT. To bagaże, po które od dwóch lat nie zgłosił się nikt z pasażerów. Reporterowi TVN24 Biznes i Świat udało się zobaczyć bagaże jeszcze przed ich oficjalną prezentacją.

Jak pisaliśmy, bilety na aukcję kosztowały 10 zł. Rozeszły się one jednak jak ciepłe bułeczki. LOT zapewnia jednak, że kolejne aukcje bagaży będą dostępne dla wszystkich, przez internet.

Przygotowują

Jak powiedziała w rozmowie z reporterem TVN24 Biznes i Świat rzecznik LOT Barbara Pijanowska-Kuras, obecnie przygotowywane są walizki do licytacji.

- Jesteśmy w trakcie przywożenia poszczególnych walizek partiami. Dotarł do nas pierwszy transport walizek. Z całej masy bagaży przygotowaliśmy do stu walizek. Taka ilość mniej więcej zostanie ostatecznie wystawiona na aukcję - mówi rzecznik.

I dodaje: - Oczywiście tego bagażu nieodebranego przez właścicieli jest znacznie więcej, to ok. 1,5 tony w naszym magazynie. Jest tam też sporo sprzętu jak wózki dla dzieci, sprzęt rehabilitacyjny i ten sprzęt przekazujemy na cele charytatywne.

Co i jak?

Rzecznik przypomina, że aukcja jest biletowana. - Jeżeli taki bilet mamy, przychodzimy, otrzymujemy numerek, będzie ich sto i wtedy możemy aktywnie brać udział w aukcji, która będzie prowadzona przez profesjonalną osobę - poinformowała. - Aukcja odbędzie się w sobotę o godz. 12.00. Będzie można przyjść znacznie wcześniej, żeby te walizki obejrzeć. Nie można ich dotknąć, nie można podnieść, żeby sprawdzić, czy są ciężkie - podkreśliła Pijanowska-Kuras.

Zapewniła, że "na aukcję wystawiane są wyłącznie te bagaże, które mają upływ dwóch lat i przez ten czas nie udało się ustalić ich właściciela". - Takie są przepisy - dodała.

Pijanowska-Kuras zapowiada, że niedługo odbędą się kolejne aukcje. - W naszym magazynie znajdują się już kolejne bagaże, które niedługo będą miały karencję dwóch lat. Ale popularność pierwszego w przypadku LOT przedsięwzięcia zainspirowała nas do tego, żeby zapowiedzieć już w tej chwili, ze kolejna taka aukcja z pewnością odbędzie prawdopodobnie za kilka miesięcy. Przymierzamy się do tego, żeby była ona już zorganizowana tylko przez internet - powiedziała rzecznik LOT.

Autor: mn/klim/ / Źródło: TVN24 BiS, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat