Tata przygląda się FSO
Indyjski motoryzacyjny gigant Tata Motors przymierza się do przejęcie FSO - informuje indyjska gazeta "The Indian Express", powołując się na swoje źródła w koncernie.
Jak podkreśla "IE", przejęcie FSO pozwoliłaby indyjskiemu koncernowi na lepszy dostęp do rynku europejskiego.
Dokładna kwota transakcji nie jest jeszcze znana, choć jak podają źródła, koncern Tata Motors przeznaczył 1 mld dol. na "małe przejęcia" w Europie, które mają wzmocnić jego globalną pozycję. Zakup aktywów FSO miałby zostać sfinansowany właśnie z tych środków – pisze indyjska gazeta.
- Przejęcie powinno być postrzegane głównie ze strategicznego punktu widzenia, gdyż kupno FSO dałoby koncernowi Tata Motors gotową linię produkcyjną w Europie – powiedział gazecie anonimowy informator znający sprawę. Rzecznik prasowy Tata Motors odmawia komentarza.
Tata jest producentem najtańszego auta na świecie - malutkiego Nano, produkowanego z myślą o rynku indyjskim. Koncern kilka lat temu za 2 mld dol. przejął Jaguar Land Rover.
Wcześniej pojawiały się już spekulacje, że warszawskie FSO może przejąć inny indyjski gigant Mahindra & Mahindra, japoński Nissan, czy chińskie Chery.
Źródło: "The Indian Express"
Źródło zdjęcia głównego: TVN24
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Fabryki w Chinach odnotowały największy spadek aktywności od 16 miesięcy - podała Agencja Reutera. Analitycy podkreślają, że choć pesymistyczne nastroje mogą wyolbrzymiać wpływ ceł Donalda Trumpa, to i tak Chiny znajdują się pod rosnącą presją gospodarczą.
Po upływie pięciu lat od ostatniej transakcji klienta, banki będą miały obowiązek sprawdzić, czy klient żyje - wynika z projektu nowelizacji Prawa bankowego, który został opublikowany w środę. Celem tej zmiany jest umożliwienie spadkobiercom szybszego uzyskiwania informacji o środkach zgromadzonych w bankach.
Ministerstwo Finansów poinformowało o złożeniu przez Polskę wniosku o unijną klauzulę wyjścia. Chodzi o wydatki na obronność. Klauzula pozwala na zwiększenie wydatków mimo obejmującej Polskę procedury nadmiernego deficytu.
Przed południem hakerzy zaatakowali System Rejestrów Państwowych, ale atak został odparty - podał RMF FM. Nadal mogą występować trudności z działaniem mObywatela, rozliczaniem podatków czy rejestracją samochodów. Resort cyfryzacji poinformował o "przejściowych trudnościach z dostępem do niektórych usług publicznych".
Atak hakerski na rządowy system. Jest oświadczenie resortu cyfryzacji
- Źródło:
- PAP, tvn24.pl
Firma UPS poinformowała, że planuje zwolnić 20 tysięcy pracowników i zamknąć 70 oddziałów - przekazała w oświadczeniu dyrektorka generalna UPS Carol Tome. Powodem ma być ograniczenie liczby przesyłek, jakie dostarczała z firmy Amazon.
Wang Yi, szef chińskiej dyplomacji skrytykował politykę handlową USA podczas spotkania ze swoimi odpowiednikami z państw BRICS. Zaapelował też o sprzeciw wobec "protekcjonizmu" Stanów Zjednoczonych.
"Jeśli będziemy ustępować, to dręczyciel stanie się bardziej agresywny"
- Źródło:
- PAP, China Daily
Prezydent Donald Trump zmienia zdanie w sprawie wprowadzonych przez siebie ceł. Teraz chce wycofać się z dodatkowych taryf na części sprowadzane z zagranicy i wykorzystywane w produkcji aut w USA - podał "Wall Street Journal".
Sekretarz skarbu USA Scott Bessent poinformował w poniedziałek, że wkrótce dojdzie do porozumienia handlowego z niektórymi państwami. Dodał, że chęć negocjacji w sprawie ceł wyrażają także Chiny, dlatego "nie martwi się o puste półki" w Stanach Zjednoczonych.
Nową prezeską Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA została Marta Ewa Wachowicz - przekazał resort rozwoju. Wachowicz ma wykształcenie w obszarze badań kosmicznych. Uzyskała stopień doktora nauk fizycznych w dziedzinie fizyki kosmicznej.
Od wtorku 6 maja w PKO BP zaczną obowiązywać domyślne limity dzienne na przelewy i płatności w serwisie iPKO - przekazał bank w komunikacie. Zmiany są wprowadzane, by dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo transakcji w internecie.