Szykują się zwolnienia na Wyspach

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Brytyjscy pracodawcy chcą zmniejszyć zatrudnienie

Rynek pracy na Wyspach Brytyjskich kurczy się. - Co drugi na pięciu brytyjskich pracodawców ma w planach zmniejszenie zatrudnienia - tak wynika z sondażu przeprowadzonego wśród 1,5 tys. pracodawców w Wielkiej Brytanii.

Według The Chartered Institute of Personnel and Development, który przeprowadził badanie, najwięcej zwolnień planują firmy ze wschodnich i zachodnich Midlandów i południowo-zachodniej Anglii.

Najmniej pracowników zostanie zwolnionych w Szkocji, Walii, Yorkshire i Północnej Irlandii. Zdaniem głównego ekonomisty CIPD Johna Philpotta, firmy sektora prywatnego stoją w obliczu trudniejszych warunków rynkowych i wyższych kosztów. Z kolei spółki sektora publicznego szukają oszczędności, ponieważ mają mniejszy budżet.

Najwięcej zwolnień planują firmy ze wschodnich i zachodnich Midlandów i południowo-zachodniej Anglii. Najmniej pracowników zostanie zwolnionych w Szkocji, Walii, Yorkshire i Północnej Irlandii. Najwięcej zwolnień planują firmy ze wschodnich i zachodnich Midlandów i południowo-zachodniej Anglii. Najmniej pracowników zostanie zwolnionych w Szkocji, Walii, Yorkshire i Północnej Irlandii.

Tymczasem inne badania wskazują, że małe i średnie firmy spodziewają się w najbliższych miesiącach spadku zamówień i niższych zysków spowodowanych rosnącymi kosztami. Dla przeciwdziałania spadkowi duża liczba firm ma w planach podniesienie cen sprzedaży.

Według GUS, na Wyspach pracuje około miliona Polaków.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24