Protest ws. e-myta

Najnowsze

TVN24Zamiast bramek ma być wyrafinowana elektronika

Czasu na zbudowanie elektronicznego systemu poboru opłat na autostradach i drogach krajowych będzie jeszcze mniej. Konsorcjum MyToll, w którym jest obecny Kulczyk Holding, odwołało się od wyniku przetargu: GDDKiA wybrała jego konkurenta w wartym miliardy złotych przetargu.

W rozmowie z TVN CNBC rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marcin Hadaj potwierdził fakt złożenia odwołania.

Rzecznik zapewnie jednocześnie, że Dyrekcja pomimo złożonego wniosku konkurenta nie zamierza zmieniać październikowego terminu podpisania umowy z wybraną do realizacji systemu austriacką firmą Kapsch.

Na początku października GDDKiA zdecydowała, że to konsorcjum Kapsch za 4,9 mld zł wybuduje elektroniczny system, który zastąpi winiety dla ciężarówek i autobusów. System ma zostać uruchomiony 1 lipca 2011 r. funkcjonować będzie w oparciu o technologie mikrofalowe.

Konkurencyjny MyToll zaproponował cenę w wysokości 6,5 mld zł i odmienną technologię satelitarną. Konsorcjum wystąpiło z wnioskiem o odtajnienie oceny ofert pod względem parametrów technicznych. GDDKiA zapowiada że do jutra rozstrzygnie spór.

Źródło: TVN CNBC

Źródło zdjęcia głównego: TVN24