"Ołowiane" meble i zwierzątka Barbie znikną z polskich sklepów

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
PAP/MATTELMattel musi wycofać kolejne niebezpieczne zabawki

Firma Mattel wycofuje z polskiego rynku siedem zestawów zabawek ze zwierzętami i meblami, sprzedawanymi pod marką Barbie. Niektóre ich elementy mogły zostać pomalowane farbą ze zbyt dużą zawartością ołowiu.

Mattel podkreśla, że wycofanie nie dotyczy żadnej z lalek Barbie. Jak podano, o dobrowolnym wycofaniu zabawek zostali poinformowani partnerzy handlowi, a także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Producent wycofa dokładnie 9 tys. 877 sztuk zabawek, przy czym trzy tysiące z nich jest jeszcze u partnerów handlowych i nie trafiło jeszcze do konsumentów. Dotyczy to zabawek produkowanych od października 2006 roku, które w sprzedaży detalicznej znajdowały się od listopada 2006 roku do sierpnia 2007 roku.

Klienci, którzy kupili wycofywane z rynku produkty, mogą uzyskać informacje o zasadach ich identyfikacji i odsyłania pod nr tel. 0 (22) 33 42 115, na stronie www.service.mattel.com, na plakatach informacyjnych w sklepach oraz w ogłoszeniach w prasie codziennej.

Firma podała, że po odesłaniu wadliwej zabawki klient otrzyma bon pieniężny o wartości ceny detalicznej, z doliczonymi kosztami przesyłki.

Mattel zapewnia, że zerwała współpracę z podwykonawcami, którzy są odpowiedzialni za niedotrzymywanie standardów bezpieczeństwa i jakości produktów. Na całym świecie wprowadziła natomiast 3-etapowy system kontroli zabawek, dotyczący wszystkich etapów procesu produkcyjnego.Źródło: PAP/Radio Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: PAP/MATTEL