Intercity na giełdę

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24PKP Intercity chce zadebiutować na giełdzie

PKP Intercity chce się rozwijać, dlatego zamierza zadebiutować na giełdzie - oświadczył prezes spółki Czesław Warsewicz. Według niego, miałoby to nastąpić w połowie 2009 r. lub najpóźniej w trzecim kwartale przyszłego roku.

Szef PKP Intercity liczy na to, że do spółki trafi do 500 mln zł z emisji nowych akcji. - W ten sposób pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój. Do 2012 r. chcemy na inwestycje przeznaczyć 2,7 mld zł - podkreślił Warsewicz.

Obecnie trwają prace nad analizą przedprywatyzacyjną, która powinna być gotowa w lipcu tego roku. Następne spółkę czeka m.in. opracowanie strategii prywatyzacyjnej i prospektu emisyjnego.

Do 2012 r. chcemy na inwestycje przeznaczyć 2,7 mld zł Do 2012 r. chcemy na inwestycje przeznaczyć 2,7 mld zł

W końcu lutego zarząd PKP SA poinformował, że na doradcę prywatyzacyjnego dla PKP Intercity wybrał konsorcjum firm PricewaterhouseCoopers Polska oraz ING Securities. Przetarg na doradcę został ogłoszony 23 listopada 2007 roku, a oferty złożyły trzy firmy.

Intercity inwestuje

PKP Intercity jeszcze w tym roku chce zainwestować 330-340 mln zł w modernizację taboru kolejowego, a w 2007 r. spółka podpisała umowę na remont 238 wagonów. PKP Intercity zamierza zainwestować także m.in. w modernizację zaplecza technicznego oraz sieć centrów obsługi klienta.

(WIĘCEJ O PLANACH PKP INTERCITY - CZYTAJ TUTAJ)

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24