Najtańsze auto elektryczne od Muska. Wiadomo, kiedy pierwsze modele trafią do kierowców

Moto

Tesla pokazała słoneczny dachReuters/Tesla
wideo 2/5

Amerykański koncern Tesla ogłosił, że będzie w stanie dostarczyć pierwsze produkcyjne egzemplarze Modelu 3 w lipcu 2017. Firma dodaje, że w tym samym miesiącu ujawni opcje konfiguracji wyposażenia tego elektrycznego samochodu.

Podczas ostatniego posiedzenia akcjonariuszy szef Tesli Elon Musk zwrócił jednak uwagę, że klienci nie będą mieli zbyt bogatego wyboru podczas konfiguracji wyposażenia samochodu. Według Muska zdecydować można np. o "kolorze" auta i "rozmiarze kół".

Zdaniem władz Tesli decyzja w tej sprawie zapadła po doświadczeniach z poprzednim samochodem koncernu - Modelem X. W jego przypadku klienci mieli szeroki wybór opcji konfiguracyjnych, przez co firma miała później problemy na etapie produkcyjnym - tłumaczy firma. Tesla liczy natomiast, że Model 3 będzie produkowany w dużych ilościach. - Z czasem jednak mają się pojawić dodatkowe opcje konfiguracji wyposażenia samochodu - zapowiedziano.

Musk mówił ostatnio, że w przypadku złożenia w najbliższych dniach zamówienia na Model 3, na auto będzie trzeba czekać co najmniej do końca przyszłego roku. Jednak jego zdaniem liczba chętnych na ten samochód elektryczny cały czas rośnie.

Model 3 ma być najtańszym samochodem w ofercie Tesli. Wcześniej firma wprowadziła do sprzedaży Model S i Model X.

Autor: kn/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tesla.com