Szybciej z Warszawy nad morze. Jest umowa na odcinek ekspresówki

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Premier Morawiecki o otwarciu odcinka A2TVN24
wideo 2/4
TVN24Premier Morawiecki o otwarciu odcinka A2

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S7. Chodzi o prawie 13-kilometrowy fragment pomiędzy Siedlinem a Załuskami w województwie mazowieckim.

Fragment Siedlin - Załuski to ostatni z trzech odcinków S7 Płońsk - Czosnów. "Chcemy, żeby kierowcy podróżując, odczuwali jak najmniej utrudnień. Dlatego wskazaliśmy wykonawcy, żeby najpierw wybudował układ lokalny, na który przełoży ruch z istniejącej drogi, by w drugiej kolejności rozpocząć prace na trasie głównej" - powiedział, cytowany w komunikacie, Tomasz Żuchowski p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Drogowcy zapewnili, że podczas robót pomiędzy Siedlinem a Załuskami kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

S7 Siedlin - Załuski

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm, którego liderem jest Aldesa Construcciones Polska. Umowa o wartości 692,5 miliona złotych zostanie zrealizowana w ciągu 45 miesięcy od daty jej zawarcia. Zakończenie wszystkich prac jest planowane wiosną 2025 roku.

"Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa prawie 13 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7" - czytamy w komunikacie.

W ramach inwestycji zostaną wybudowane m.in. dwa węzły drogowe - Poczernin i Przyborowice.

Wcześniej podpisano umowy na zaprojektowanie i budowę pozostałych dwóch odcinków S7 Płońsk - Czosnów. W przypadku prawie 10-kilometrowego odcinka Modlin - Czosnów, umowa została podpisana w maju br., a w przypadku około 12-kilometrowego fragmentu Załuski - Modlin - w lipcu.

S7 Siedlin - ZałuskiGDDKiA

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock