Moto

Zamawianie przez Ubera z wyprzedzeniem już działa. Na razie tylko w tym mieście

Moto

ShutterstockUber, nowa usługa

Od czwartku użytkownicy Ubera mogą w stolicy Wielkiej Brytanii zamówić przejazd z wyprzedzeniem, poinformował brytyjski oddział firmy. To pierwsze miasto w Europie, gdzie korporacja uruchomiła taką usługę.

Amerykańska firma szacuje, że w samym Londynie jest 2 mln aktywnych użytkowników aplikacji Uber. Od minionego czwartku mogą oni zamawiać samochód Ubera z wyprzedzeniem od 15 minut do 30 dni. Amerykanie uruchomili taką funkcjonalność w odpowiedzi na „zapytania od wielu klientów biznesowych. Dlatego cieszymy się, że możemy ją wprowadzić dla Londyńczyków” - powiedział szef brytyjskiego oddziału Ubera, Tom Elvidge.

Agencja Reuters'a przypomina, że usługi Ubera i jemu podobnych firm powodują protesty taksówkarzy na całym świecie, także w Londynie. Wielokrotnie dochodziło tam do protestów przeciwko firmom oferującym usługi tego typu.

Sam Uber niedawno wystąpił na drogę sądową w Stolicy Wielkiej Brytanii przeciwko wprowadzonym przepisom zakładającym m.in. testy z języka angielskiego dla kierowców jeżdżących dla Ubera.

Nocny atak na kierowcę Ubera. Policja zajmuje się sprawą
Nocny atak na kierowcę Ubera. Policja zajmuje się sprawątvn24

Autor: jt//ms / Źródło: tvn24bis.pl , PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości