Dachowanie Tesli. Kierowca twierdzi, że jechał w trybie autopilota

Model X Tesli dachował w Pennsylvanii. Kierowca twierdzi, że auto jechało w trybie autopilota, kiedy uderzyło w barierę, po czym odbite zderzyło się z betonową bandą i dachowało.
Tesla Model X.jpg

Kolejny wypadek Tesli. Model X dachował na krętej górskiej drodze w USA. Kierowca twierdzi, że auto jechało w trybie autonomicznym.

Wypadek miał miejsce na początku tego miesiąca w Pensylwanii, gdzie 77-letni Albert Scaglione, po odbiciu od poręczy zabezpieczających uderzył swoim Modelem X w betonową barierę i kilkukrotnie dachował.

Amerykański urząd NHTSA, odpowiedzialny za bezpieczeństwo na autostradach, przesłuchał kierowcę. Ten zeznał, że w trakcie wypadku auto miało się poruszać w trybie autopilota.

Koncern Elona Muska wciąż nie potwierdził tej informacji. W pierwszym komunikacie poinformował, że dane pochodzące z rozbitego auta nie wskazują na to, że w momencie zdarzenia autopilot był włączony.

W kolejnej informacji dotyczącej wypadku producent przyznał jednak, że nie ma pełnych danych pochodzących z samochodu Scaglione. „Otrzymaliśmy automatyczne powiadomienie o wypadku tego pojazdu oraz o wystrzeleniu jego poduszek powietrznych, ale szczegółowe zapisy o stanie pojazdu jeszcze do nas nie dotarły. To może być wynikiem poważnych uszkodzeń pojazdu, w tym oderwania anteny” - czytamy.

Tym samym powodem nieotrzymania przez koncern danych o włączonym trybie autopilota w trakcie wypadku, może być problem z połączeniem, nie brak takich danych w rejestratorze pojazdu.

Na tę chwilę nie ma informacji, jakoby ktokolwiek z dwóch osób podróżujących pojazdem odniósł jakieś obrażenia.

Amerykański nadzór bezpieczeństwa transportu (NHTSA) prowadzi śledztwo w sprawie innego wypadku Tesli, w którym zginął człowiek. W chwili uderzenia samochód jechał w trybie półautonomicznym.

Autor: Jakub Tomaszewski / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości