Konto firmowe z premią do 2400 zł. Zyskaj na prowadzeniu rachunku dla firmy!

mat. prasowe

Rozpoczynasz własną działalność i zastanawiasz się nad założeniem konta firmowego? A może – jak wielu przedsiębiorców – chcesz prowadzić rachunek w dwóch lub więcej bankach ? W każdym z tych przypadków możesz zyskać – nie tylko dostęp do wygodnego konta firmowego, ale także atrakcyjną premię. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź, jak wybrać konto dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Konto firmowe – kiedy warto je założyć?

Posiadanie konta firmowego staje się koniecznością. Impulsy do założenia mogą być różne – niektórym chodzi przede wszystkim o wygodę, przejrzystość finansów i oddzielenie środków firmowych od prywatnych. 

Są jednak przypadki, w których skorzystanie z takiego rozwiązania będzie konieczne. Obowiązek założenia konta firmowego dotyczy przede wszystkim firm, które robią transakcje z innymi podmiotami biznesowymi. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy jednorazowa wartość takiej transakcji przekracza 15 tys. zł.

Na założenie konta firmowego powinni zdecydować się także przedsiębiorcy, którzy chcą, by ich firma trafiła na tzw. białą listę podatników VAT. Czym jest biała lista? To wykaz mający na celu pomoc w weryfikacji partnerów biznesowych. Obecność na niej stanowi dodatkowe potwierdzenie, że Twoja firma to pewny i sprawdzony podmiot gospodarczy.     

Co zyskasz, zakładając konto firmowe?

●  wygoda i przejrzystość – rozdzielenie konta prywatnego i firmowego pozwala na lepsze uporządkowanie i zarządzanie finansami. To dwie osobne historie rachunków – w ten sposób zyskujesz pewność, że firmowe przelewy i wpłaty nie zaginą w natłoku ●  usługa dopasowana do potrzeb firmy – dedykowane konta firmowe są lepiej dostosowane do potrzeb przedsiębiorców. Często posiadają dodatkowe udogodnienia przydatne w przypadku prowadzenia działalności. Tak dzieje się w przypadku rachunku w Credit Agricole, dzięki któremu możesz bardzo łatwo za codziennie wykonywane operacje firmowe (jak przelew do ZUS lub przelew do Urzędu Skarbowego lub za płatności kartą firmową) zyskać premię 2400 zł. ●  odliczysz koszty związane z prowadzeniem rachunku – wszystkie wydatki związane z posiadaniem i prowadzeniem rachunku firmowego możesz zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności. To oznacza, że możesz je odliczyć od podatku. ●  unikniesz ewentualnych problemów podczas kontroli – urzędnicy Urzędu Skarbowego będą mieć dostęp do przejrzystych i uporządkowanych operacji z rachunku firmowego. Unikniesz tym samym dyskomfortu związanego z wglądem w transakcje prywatne. ●  wiarygodność w oczach kontrahentów – dokonywanie firmowych przelewów na konto prywatne może wyglądać nieprofesjonalnie. Co więcej, może zniechęcać innych przedsiębiorców do podjęcia współpracy. ●  korzystanie z produktów bankowych dla przedsiębiorców – posiadacz konta firmowego jest traktowany przez bank jako podmiot gospodarczy. To oznacza, że może korzystać także z innych produktów bankowych kierowanych tylko do firm, np. specjalnych ofert kredytowych lub terminali płatniczych. ●  unikniesz podatku Belki – kapitał, który znajduje się na koncie firmowym, nie jest objęty podatkiem od zysków kapitałowych. ●  split payment – to dodatkowa funkcjonalność, którą posiadają wyłącznie rachunki firmowe. To dodatkowe subkonto, na które wpłynie kwota VAT z odebranej płatności. Na rachunek firmowy natomiast wpłynie kwota netto.  

Konto firmowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze rachunku?

Wiesz już, dlaczego warto założyć osobne konto firmowe. Pozostaje jednak kwestia wyboru odpowiedniej oferty. Oto warunki, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze: 

●  opłaty związane z prowadzeniem konta – prowadzenie rachunku firmowego niesie za sobą pewne koszty. Może to dotyczyć zarówno samego otwarcia konta, jak i wykonywanych transakcji. Podczas wybierania oferty banku upewnij się, że wszystkie dodatkowe koszty będą możliwie jak najniższe.    ●  obsługa konta – im łatwiejszy dostęp do firmowych pieniędzy, tym lepiej. Wygodna i przejrzysta aplikacja to możliwość lepszego zarządzania finansami. Niektóre banki zapewniają także wsparcie indywidualnego doradcy. ●  formalności związane z zakładaniem konta – im prostszy i szybszy proces, tym lepiej. W ten sposób możesz w pełni skoncentrować się na bieżących obowiązkach, zamiast tracić czas na zbędne formalności. ●  transakcje w obcych walutach – rozliczeń w obcych walutach dokonują już nie tylko duże firmy. Coraz częściej mają z nimi do czynienia także przedsiębiorcy z sektora MŚP. Dostęp do takich transakcji w ramach konta firmowego powinien zainteresować także osoby z własną działalnością. ●  dostęp do dodatkowych produktów dla firm – wybierając konto firmowe, możesz zyskać dostęp do innych produktów finansowych na korzystnych warunkach. Może to dotyczyć kredytów firmowych, lokat, rachunków oszczędnościowych itp. ●  dodatkowe korzyści i promocje – banki prześcigają się w rozwiązaniach, które mają przyciągnąć nowych klientów. Sprawdź, czy wybrana oferta nie uwzględnia aktualnie jakiejś promocji. W ten sposób możesz np. obniżyć koszty związane z prowadzeniem rachunku.

Premia 2400 zł do konta firmowego – jak ją uzyskać? 

Jedną z korzyści wynikających z założenia Konta Biznes w Credit Agricole jest atrakcyjna premia dla klientów. Łącznie może ona wynieść nawet do 2400 zł. W jaki sposób możesz zyskać na prowadzeniu firmowego rachunku?

100 zł Otwórz konto dla firm w aplikacji i w ciągu pierwszego miesiąca wpłać na rachunek – min. 500 zł.

300 zł Wykonaj przelewy do ZUS-u i US przez rok od założenia konta. Za każdy miesiąc otrzymasz 25 zł premii na konto.

1500 zł Aktywnie korzystaj z karty – rób min. 3 płatności miesięcznie przez rok od założenia konta. W ten sposób uzyskasz 3% (do 125 zł) zwrotu z wydanej kwoty co miesiąc.

500 zł Możesz je uzyskać przy podpisaniu umowy na kredyt firmowy lub terminal płatniczy w ciągu roku od założenia konta. W przypadku terminala wpływy z transakcji muszą wynieść co najmniej 500 zł przez kolejne 3 miesiące. 

Więcej szczegółów na temat promocji Credit Agricole znajdziesz na stronie: https://www.credit-agricole.pl/male-i-srednie-firmy/promocje/konta/otworz-konto-biznes-w-aplikacji.

Konto Biznes w Credit Agricole – poznaj dodatkowe udogodnienia dla przedsiębiorców

Wybór firmowego konta w Credit Agricole pozwala Ci cieszyć się także brakiem opłat za prowadzenie rachunku przez pierwsze 12 miesięcy. Przedsiębiorcy nie zapłacą również za przelewy w systemie Elixir – zarówno te dokonywane w serwisie CA24 eBank, jak i aplikacji CA24 Mobile.

Promocją objęte są też transakcje we wpłatomatach Credit Agricole. Przesłanie gotówki na konto firmowe także nie będzie obciążone dodatkową opłatą.   

Jak wygodnie i szybko otworzyć konto w aplikacji? 

Proces zakładania Konta Biznes w Credit Agricole jest niezwykle prosty i przejrzysty. Nie musisz odwiedzać placówki banku i zawracać sobie głowy nadmiarem formalności. Wszystkie kroki możesz przejść, korzystając jedynie z aplikacji CA24 Otwórz Konto Biznes.

Do założenia rachunku wystarczą: telefon z aparatem i dostępem do internetu, dowód osobisty oraz numer NIP. 

Proces zakładania Konta Biznes krok po kroku

●  otwórz aplikację CA24 Otwórz Konto Biznes i postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie; ustaw kod dostępu do aplikacji; ●  zeskanuj dowód osobisty (przód oraz tył dokumentu) za pomocą aparatu w telefonie komórkowym. Sprawdź czytelność skanów i zaakceptuj je; ●  umieść twarz w obszarze zaznaczonym na ekranie i zeskanuj ją – podczas skanowania postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w aplikacji; ●  zweryfikuj dane z dowodu zeskanowane przez aplikacje. Upewnij się, że są zgodne z informacjami zawartymi na dokumencie; ●  wybierz rodzaj prowadzonej działalności i uzupełnij pole z numerem NIP; ●  uzupełnij podstawowe dane firmy w aplikacji; ●  wybierz rodzaj konta biznesowego – w aplikacji znajdziesz szczegółowe informacje o danym produkcie; ●  na koniec podpisz umowę – warunki porozumienia akceptujesz za pomocą otrzymanego kodu SMS.

Podsumowanie

Wybór konta firmowego ma znaczenie. Dlatego warto poświęcić mu trochę uwagi. Przy obecnych możliwościach i dostępności różnych ofert, wybór tej odpowiedniej może przynieść Ci szereg korzyści. Każda złotówka oszczędności to zaś więcej możliwości – zwłaszcza dla osób prowadzących własną działalność. 

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości