Najnowsze

Pogodnie, ale upały już za nami

Najnowsze

Prognoza pogody na dzień
Prognoza pogody na dzień

W niedzielę przez większość dnia w całym kraju będzie pogodnie i sucho. Temperatury nie będą tak przyjemne jak w sobotę - w najcieplejszych południowych regionach wyniosą 18-19 st. C. Za to nie powinniśmy dziś odczuć pogorszenia samopoczucia związanego z aurą - w kraju przeważy korzystny biomet.

W niedzielę w pierwszej części dnia może popadać w województwach południowo-wschodnich. Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie.

Temperatura nie będzie tak przyjemna jak w sobotę - nigdzie nie osiągnie 20 st. C. Słupki rtęci wskażą od 14 st. C na Suwalszczyźnie, przez 16-17 st. C na zachodzie i w centrum kraju, do 18-19 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Biomet korzystny lub neutralny

Ciśnienie powoli zacznie rosnąć. Wilgotność powietrza będzie duża, sięgnie nawet 90 proc. na północy, na krańcach wschodnich, a także na południu. Na pozostałym obszarze kraju utrzyma się ona również na wysokim poziomie 80 proc.

Mieszkańcy północnego pasa Polski odczują zimno, pozostałym Polakom będzie chłodno. Biomet neutralny w pobliżu naszych wschodnich granic, a także w Małopolsce. Na pozostałym obszarze kraju warunki biometeo dopiszą.

Prognoza pogody dla meteopatów
Prognoza pogody dla meteopatów

Autor: map, js/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości