Podmuch złamał wiatrak na Wybrzeżu

Uszkodzony wiatrak w miejscowości Kobylnica

Europa północna i centralna znalazły się pod wpływem głębokiego niżu, którego centrum znajduje się nad Skandynawią. Front o nazwie Yoda przynosi do Polski bardzo silny wiatr. Podczas nocnej wichury uszkodzony został wiatrak w miejscowości Kobylnica - co udokumentował @grex w Kontakcie 24.

W nocy z soboty na niedzielę nastąpiło pierwsze uderzenie wiatru. Wiejący z zachodu wiatr jest nierozerwalnie związany z układem niżowym Yoda. Aktualnie znajduje się on w pobliżu Wysp Brytyjskich.

To dopiero początek

Najmocniejsze podmuchy, około 90 km/h wystąpiły na Wybrzeżu. Taką prędkość osiągał również wiatr wysoko w górach. Na Pomorzu oraz Warmii jego porywy sięgały około 70 km/h, a w głębi lądu mniej.

W Polsce dawno nie mieliśmy do czynienia z tak potężną wichurą. Zacznie ona słabnąć w poniedziałek, a uspokoi się w nocy z poniedziałku na wtorek.

Uwaga!

Z ogrodów, balkonów i tarasów powinno się uprzątnąć wszystkie przedmioty, które mogłyby być porwane przez wiatr. Samochody należy parkować z dala od drzew, które w czasie wichury mogą zostać powalone. Mieszkańcy rejonów, w których linie energetyczne biegną ponad ziemią, powinni liczyć się z możliwością przerwy w dostawie prądu. TVN Meteo przestrzega również przed wieczornymi spacerami i podróżami samochodem. Zostańmy lepiej w domach.

Autor: usa//aq,ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości