Wyładowania atmosferyczne pojawiały się do samego wieczora. Pod koniec dnia burze wciąż były aktywne i przemieszczały się na wschód kraju. W nocy także może zagrzmieć.
We wtorek grzmiało od południa. Pierwsze burze wystąpiły około godz. 15.
Przed godz. 23 synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek poinformowała, że nad Polską przemieszczają się dwa fronty atmosferyczne z przelotnymi opadami deszczu i burzami.
Dwa fronty atmosferyczne
Pierwszy, słabo i umiarkowanie aktywny, rozciągał się w woj. łódzkim, mazowieckim, świętokrzyskim i śląskim. Druga strefa frontu z burzami umiarkowanymi i gwałtownymi, z ulewami i gradem rozciągała się nad zachodnią Polską.
Przed godz. 23 umiarkowane i gwałtowne burze z opadami do 10-30 l/mkw., gradem i porywami wiatru do 90 km/h występowały w okolicach miejscowości: Rawa Mazowiecka, Drzewica, Opoczno, Przysucha, Końskie, Małogoszcz, Włoszczowa, Szczekociny, Pilica, Żory, Rybnik.
Burze pojawiały się też w woj. pomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim w pasie: Łeba, Słupsk, Bytów, Chojnice, Człuchów, Debrzno, Wyrzysk, Szamocin, Ujście, Margonin, Wągrowiec, Klecko, Września, Miłosław, Żerków, Dobrzyca, Odolanów, Międzybórz, Oleśnica.
Izolowane komórki burzowe przemieszczały się także w woj. zachodniopomorskim w rejonie Stargardu i Pyrzyc oraz w woj. dolnośląskim w rejonie Bolesławca i Lwówka Śląskiego.
Zjawiska przesuwają się na wschód.
Noc także burzowa
W nocy także może zagrzmieć. W całym kraju mają występować przelotne opady deszczu i burze, wędrujące z zachodu na wschód. Miejscami może spaść do 20-30 l/mkw. wody.
Legenda:
Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.
Autor: zupi/jap / Źródło: TVN Meteo