Oto najlepiej zarabiający aktorzy świata

Autor:
mp
Źródło:
BBC, Forbes
Najlepiej zarabiający prezes w Polsce zdradza "sekret sukcesu"
Najlepiej zarabiający prezes w Polsce zdradza "sekret sukcesu"TVN24 BiS
wideo 2/4
TVN24 BiSNajlepiej zarabiający prezes w Polsce zdradza "sekret sukcesu"

Po raz kolejny Dwayne Johnson, znany też jako "The Rock", zajął pierwsze miejsce w rankingu najlepiej zarabiających aktorów "Forbesa". Były zapaśnik tylko w ciągu roku zarobił aż 87,5 miliona dolarów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

"Forbes" przyjrzał się zarobkom aktorów uzyskanym pomiędzy czerwcem 2019 roku a czerwcem 2020 roku.

Pierwsza trójka

Pierwsze miejsce w rankingu Johnson zawdzięcza między innymi wynagrodzeniu za występ w wyprodukowanym dla Netflixa thrillerze "Red Notice". Za rolę w filmie otrzymał aż 23,5 miliona dolarów.

Znaczną część zysków aktora stanowią też dochody z sprzedaży ubrań własnej marki.

Drugim najlepiej zarabiającym aktorem został Ryan Reynolds, który w ciągu roku zarobił 71,5 miliona dolarów. Najbardziej intratnymi kontraktami gwiazdy były te za film Red Notice i Six Underground. Za obie produkcje aktor otrzymał po 20 milionów dolarów.

Podium uzupełnia Mark Wahlberg, który zarobił w trakcie dwunastu miesięcy 58 milionów dolarów.

Na pozostałych miejscach znaleźli się: Ben Affleck (55 milionów dolarów), Vin Diesel (54 miliony dolarów), Akshay Kumar (48,5 miliona dolarów), Lin-Manuel Miranda (45,5 miliona dolarów), Will Smith (44,5 miliona dolarów), Adam Sandler (41 milionów dolarów) i Jackie Chan (40 milionów dolarów).

Dziesięciu najlepiej wynagradzanych aktorów zarobiło w tym roku 545,5 miliona dolarów. Ponad jedna czwarta z ich zysków pochodziła z produkcji serwisu Netflix.

BBC zwraca uwagę, że w pierwszej dziesiątce znalazła się też jedna gwiazda Bollywood– Akshay Kumar.

Niedługo pojawi się ranking aktorek

"Forbes" zapowiedział, że niedługo opublikuje ranking najlepiej zarabiających aktorek.

W ubiegłym roku najlepiej wynagradzaną aktorką została Scarlett Johansson z rocznym zyskiem w wysokości 56 milionów dolarów – to mniej niż aktor, który zajął w zeszłym roku siódme miejsce w rankingu męskim.

Szacunki "Forbesa" opierają się na danych uzyskanych z Nielsena, ComScore, Box Office Mojo i IMDB. Magazyn pozyskał także informacje od osób z branży. "Forbes" zaznacza, że podane sumy to kwoty brutto i nie uwzględniają one opłat dla agentów, menadżerów i prawników gwiazd.

Autor:mp

Źródło: BBC, Forbes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości