Plastik znaleziony w batoniku. Mars wycofuje ze sklepów miliony słodyczy

Ze świata

TVN24 BiSPlastik znaleziony w batoniku. Mars wycofuje ze sklepów miliony słodyczy

Z powodu plastikowych cząstek znalezionych w czekoladowym batoniku amerykański koncern Mars przystąpił do dużej operacji wycofywania z handlu niektórych swych produktów w 55 krajach - poinformował we wtorek rzecznik holenderskiego oddziału firmy Roel Govers.

Wcześniej rzecznik niemieckiego oddziału koncernu Roul Hamacher powiedział, że wycofane zostają wszystkie wyprodukowane w zakładach w Holandii wyroby marek Mars, Snickers, a także niektóre batoniki Milky Way i niektóre wyroby z kolekcji Celebrations z terminem przydatności do spożycia między 19 czerwca 2016 roku a 8 stycznia 2017 roku.

Ostrzeżenie

"Podejmując tę decyzję chcielibyśmy ostrzec klientów, którzy zakupili jeden z wyżej wymienionych produktów, przed ich spożyciem" - zaznaczył koncern w oświadczeniu.

Holenderskie media informują, że w sumie z półek sklepowych i automatów wycofane zostają trzy miliony batoników i innych słodyczy.

Akcję wycofywania tych produktów ogłoszono w reakcji na skargę klientki z Niemiec, która w czekoladowym batoniku znalazła kawałki tworzyw sztucznych.

Autor: ToL//km / Źródło: reuters, pap

Źródło zdjęcia głównego: Ekaterina_Minaeva / Shutterstock.com