Ze świata

Miliarder przeznacza ponad jedną czwartą majątku na walkę z pandemią

Ze świata


Szef Twittera Jack Dorsey przeznacza około 28 procent swojego majątku na walkę z pandemią COVID-19.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Jack Dorsey poinformował w serii wpisów na Twitterze, że przeznacza warte 1 miliard dolarów udziały w spółce Square, której jest współzałożycielem, na walkę ze skutkami koronawirusa.

Kwota stanowiąca około 28 procent jego majątku zostanie przekazana na fundusz charytatywny Start Small LLC.

W podanym przez niego linku można śledzić transfer środków. Wynika z niego, że miliarder już przekazał 100 tysięcy dolarów na konto America's Food Fund. Fundusz zajmuje się dostarczaniem żywności osobom poszkodowanych przez pandemię.

Jednocześnie Dorsey zapowiedział, że jeżeli uda się "rozbroić" pandemię przed wykorzystaniem wszystkich środków, to reszta pieniędzy z planowanego miliarda dolarów zostanie przeznaczona między innymi na edukację i ochronę zdrowia kobiet oraz dochód podstawowy w biedniejszych krajach.

Zgodnie z indeksem miliarderów przygotowywanym przez agencję Bloomberg majątek Dorsey'a jest szacowany na 3,89 miliarda dolarów. Daje mu to 485. miejsce na liście najbogatszych.

Na początku marca informowaliśmy, że fundacja Billa i Melindy Gatesów oraz dwie inne duże organizacje charytatywne zobowiązały się do przekazania 125 milionów dolarów na walkę z koronawirusem.

Autor: mb//dap / Źródło: Time, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości