Aplikacja 17-letniego Polaka zainteresowała świat. "To szybsze niż napisanie SMS-a"

Ze świata

Google StoreMobilna aplikacja Five, której autorem jest 17-letni Polak - Mateusz Mach po blisko tygodniu od uruchomienia przyciągnęła uwagę zagranicznych mediów

Mobilna aplikacja "Five", której autorem jest 17-letni licealista z Lęborka - Mateusz Mach, mimo krótkiego czasu od startu przyciągnęła dużą uwagę zagranicznych mediów. "Five" umożliwia wysyłanie wiadomości za pomocą gestów. Mach informuje, że dostał już wiele wiadomości potwierdzających, że głuchoniemi wykorzystują aplikację do szybkiej komunikacji.

W przeciwieństwie do wielu rówieśników, 17-latek postanowił skierować swoje działanie do biznesu i jak zapewnił tutaj widzi swoją przyszłość.

"Jesteśmy lepsi"

Młody Polak po sześciu miesiącach pracy stworzył aplikację, która umożliwia wysyłanie wiadomości za pomocą gestów. Zrobił to wraz z dwoma programistami z pomocą finansową otrzymaną od lokalnego inwestora.

Aplikacja działa zarówno na urządzeniach z systemem Android, a także iPhone'ach oraz małych ekranach najnowszych Apple Watch'ów.

Jak informuje "Business Insider", ma to być szybki i łatwy sposób komunikacji oraz przede wszystkim dobra zabawa. Sami przyjaciele twórcy aplikacji zaczęli korzystać z "Five", aby za pomocą gestów "dłonią" poinformować siebie o dzielącej ich odległości.

- Jest to szybsze niż napisanie SMS-a - zachwala Mach.

Na pierwszy rzut oka "Five" przypomina aplikację Yo. Jak zapewnia Mach, jest jednak "zdecydowanie lepsza niż Yo". Aplikacja umożliwia bowiem także wysyłanie niestandardowych znaków za pomocą Facebook Messengera.

Aplikacja FiveAplikacja FiveGoogle Store

Kolejny projekt

Aplikacja pomaga także w życiu codziennym. Jest to bowiem dobry sposób do komunikacji w języku migowym (ISL). Twórca zaznacza, że otrzymał już wiele wiadomości potwierdzających, że głuchoniemi wykorzystują "Five" do szybkiej komunikacji.

Dlatego pomysłodawcy aplikacji nie spoczywają na laurach i pracują już nad kolejnym projektem. Chcą stworzyć słownik gestów dla niesłyszących użytkowników aplikacji.

Jak informuje "Business Insider", z tego względu Mach będzie starał się pozyskać inwestorów do realizacji kolejnego projektu podczas Bitspiration Festival w Krakowie.

Międzynarodowa konferencja biznesowa odbędzie się w dniach 22-23 czerwca.

Autor: mb/mn / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: Google Store