Szykują się zwolnienia grupowe w dużym banku. Pracę może stracić nawet 800 osób

Autor:
ToL
Źródło:
PAP
Tadeusz Kościński o możliwym lockdownie w Polsce
Tadeusz Kościński o możliwym lockdownie w PolsceTVN24
wideo 2/4
TVN24Tadeusz Kościński o możliwym lockdownie w Polsce

BNP Paribas Bank Polska planuje objąć procesem zwolnień grupowych w latach 2021-2023 nie więcej niż 800 pracowników banku zatrudnionych w centrali i sieci sprzedaży - poinformował bank w komunikacie.

Bank podał, że podjął decyzję o dalszej adaptacji modelu operacyjnego i planuje przeprowadzić zwolnienia grupowe w odpowiedzi na zmiany sytuacji rynkowej, dynamiczny rozwój technologiczny sektora bankowego oraz realizowane projekty w obszarze digitalizacji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Konsultacje

"Zarząd Banku powiadomi organizacje związkowe o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz zwróci się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji w sprawie warunków przeprowadzania zwolnień z przyczyn niedotyczących pracowników" - napisano w komunikacie.

Pod koniec trzeciego kwartału BNP Paribas Bank Polska miał 3,9 mln klientów, 474 oddziałów oraz zatrudniał 9,3 tys. pracowników.

W połowie listopada prezes BNP Paribas Bank Polska informował, że bank nie ma obecnie planów "tak daleko idących zwolnień", jak informował to ostatnio Santander Bank Polska, nie wykluczył jednak dalszych działań dostosowawczych po stronie kosztowej.

Santander Bank Polska zamierza do końca 2022 r. zwolnić do 2 tys. osób.

Autor:ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości