Jak obchodzić rocznicę zakończenia wojny? Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Paweł Kowal i Marek Siwiec gośćmi "Świata"
Paweł Kowal i Marek Siwiec gośćmi "Świata"
TVN24 BiS
TVN24 BiSPaweł Kowal i Marek Siwiec gośćmi "Świata"

W Moskwie przygotowania do majowej parady, w Polsce do innych uroczystości - bez czołgów, za to z historykami i politykami. Jak obchodzić rocznicę zakończenia wojny? Gośćmi Jacka Stawiskiego o godz. 20:20 w programie "Świat" będą były wiceszef MSZ Paweł Kowal oraz były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Marek Siwiec.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom podczas parady na placu Czerwonym upamiętniającej 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej nie będzie można podziwiać Kim Dzong Una. Kreml powiadomił, że przywódca Korei Północnej w Moskwie jednak się nie pojawi.

- Zdecydował, że zostanie w Pjongjangu - poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. - To decyzja związana ze sprawami wewnętrznymi Korei Północnej - dodał.

Zachód bojkotuje

Większość przywódców państw zachodnich zamierza zbojkotować defiladę na Placu Czerwonym z powodu zaanektowania przez Rosję Krymu i jej poparcia dla separatystów na wschodzie Ukrainy.

Pieskow poinformował, że ogółem 8-10 maja w Moskwie w wydarzeniach rocznicowych planowany jest udział około 30 przywódców. Są to szefowie państw, rządów i organizacji międzynarodowych.

Początek programu "Świat" o godz. 20.20 w TVN24 Biznes i Świat.

"Świat technologii"

Fanów nowych technologii i gadżetów zapraszamy o godz. 21.15 na program "Świat technologii".

"Bilans"

O godz. 21.40 czas na podsumowanie dnia na rynkach w programie "Bilans". Sprawdzimy też, jak inwestują najlepsi.

"24 godziny"

O godz. 22.00 zapraszamy na program "24 godziny". W programie oprócz podsumowania wydarzeń na świecie i w biznesie, także rzut oka na Polskę.

Autor: red. / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości