TVN24 Biznes | Z kraju

Oszczędności, akcje, nieruchomości. Oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Oświadczenie Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej
Oświadczenie Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii PrzyłębskiejTVN24
wideo 2/4
TVN24Oświadczenie Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej

Sąd Najwyższy ujawnił oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy za 2021 rok. Wynika z niego, że prezydent zgromadził około 30 tysięcy złotych oszczędności na rachunku bankowym. Jest też współwłaścicielem dwóch mieszkań. W porównaniu z poprzednim rokiem zarobki prezydenta wzrosły, a oszczędności spadły.

Na stronie Sądu Najwyższego opublikowano oświadczenie majątkowe prezydenta Andrzeja Dudy za 2021 rok, które zostało wypełnione 29 marca 2022 roku. Na ogół prezydent składa oświadczenie majątkowe I Prezesowi Sądu Najwyższego i jest ono zastrzeżone - prezydent może jednak wyrazić zgodę na publikację oświadczenia. 

Jak przekazało TVN24 biuro prasowe SN "Prezydent RP wyraził zgodę na upublicznienie (ujawnienie) złożonego oświadczenia majątkowego za 2021 r. poprzez zamieszczenie tego oświadczenia majątkowego w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Sądu Najwyższego".

"Uprzejmie informujemy, że 28 czerwca br. oświadczenie Prezydenta RP o wyrażeniu zgody na ujawnienie oświadczenia majątkowego za rok 2021 r. zostało przekazane przez Kancelarię Prezydenta RP do Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego" - podało biuro prasowej SN.

Oświadczenie majątkowe prezydenta Andrzeja Dudy

W 2021 roku Andrzej Duda otrzymał jako prezydent wynagrodzenie w wysokości 281 991,43 zł brutto. To więcej niż rok wcześniej, gdy zarobił ponad 241 tys. zł brutto.

Zmniejszyły się oszczędności głowy państwa. Prezydent zgromadził na rachunkach bankowych 30 tys. złotych oraz 100 euro. Rok temu było to 50 tys. złotych i 300 euro. Andrzej Duda wykazał też w oświadczeniu 446 akcji spółki Skotan, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych o wartości ok. 60 tys. zł oraz ok. 29 tys. zł zgormadzonych w III filarze.

Nieruchomości Andrzeja Dudy to 79-metrowe mieszkanie spółdzielcze (współwłasność małżeńska), niezabudowana działka o powierzchni 325 m kw. (majątek odrębny) oraz lokal mieszkalny o powierzchni 132 m kw. z garażem o powierzchni 19 m kw. (współwłasność małżeńska).

Prezydent wśród zobowiązań wpisał również rachunek karty kredytowej na kwotę do limitu 20 tys. zł oraz kredyt hipoteczny na 497 tys. zł.

Prezydent nie posiada samochodu ani żadnych innych ruchomości, których wartość przekracza 10 tysięcy złotych.

OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY

OGLĄDAJ MATERIAŁ ARTURA WARCHOLIŃSKIEGO "STANDARDY JAWNOŚCI" W TVN24 GO

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości