Bank na liście ostrzeżeń KNF. Zawiadomienie trafiło do prokuratury

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Automaty do wymiany monet w oddziałach NBPNBP
wideo 2/4
NBPAutomaty do wymiany monet w oddziałach NBP

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisja Nadzoru Finansowego wpisała nowy podmiot - Opole Bank Poland. Ma to związek z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Sprawa trafiła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa określonego w art. 171 ust. 1 oraz 2 ustawy Prawo bankowe (wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Kolejny podmiot na liście ostrzeżeń

To kolejny podmiot na liście ostrzeżeń publicznych KNF. W połowie marca na listę ostrzeżeń publicznych trafił Krisimarks Eood z siedzibą w Bułgarii. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczyło art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) i zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock