Burzliwa inauguracja nowego połączenia z Radomia. Jest reakcja PLL LOT

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes, money.pl
Horała o połączeniach z lotniska Warszawa-Radom
Horała o połączeniach z lotniska Warszawa-RadomTVN24
wideo 2/5
TVN24Horała o połączeniach z lotniska Warszawa-Radom

Polskie Linie Lotnicze LOT wpisały na "czarną listę" pasażerów lotu z Radomia do Antalyi, którzy uczestniczyli w bójce. "Nie ma przyzwolenia na jakąkolwiek agresję" - podkreślił w mediach społecznościowych Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.

W sobotę zainaugurowano połączenia czarterowe między lotniskiem Warszawa-Radom a turecką Antalyą. Jak dowiedział się dziennikarz Wirtualnej Polski Szymon Jadczak, w trakcie rejsu doszło do bójki. Interweniować miały tureckie służby.

Anna Dermont, rzeczniczka prasowa Polskich Portów Lotniczych, poinformowała money.pl, że do właściciela lotniska Warszawa-Radom dotarła informacja o tym, że jeden z pasażerów inauguracyjnego rejsu czarterowego został pobity w Turcji podczas opuszczania pokładu samolotu. Na te wydarzenia zareagowały Polskie Linie Lotnicze LOT, które wpisały pasażerów na "czarną listę".

"Nie ma przyzwolenia na jakąkolwiek agresję. Bójka miała miejsce poza pokładem samolotu, ale ze względu na zachowanie pasażerów na pokładzie podjęliśmy decyzję o odmowie przewozu w rejsie powrotnym i wpisaniu ich na listę pasażerów nieakceptowanych w Polskich Liniach Lotniczych LOT" - napisał na Twitterze Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.

Lotnisko Warszawa-Radom - połączenia

Rejsy na trasie Warszawa-Radom - Antalya będą obsługiwane nie tylko przez PLL LOT. W środę mają się odbyć pierwsze loty obsługiwane przez Enter Air.

Lotnisko Warszawa-Radom zostało uroczyście otwarte 27 kwietnia br. Z portu na południu Mazowsza od momentu otwarcia do 28 maja skorzystało 8549 pasażerów. W sobotę, 3 czerwca, przekroczono granicę 10 tys. pasażerów.

Od czerwca etapami mają być uruchamiane nowe połączenia czarterowe i regularne z portu na południu Mazowsza. W najbliższych tygodniach mają wystartować loty do: Tirany - 11 czerwca, Prewezy - 16 czerwca i Warny - 20 czerwca.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes, money.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości