Mniej zapłacisz za gaz. PGNiG znów obniża ceny

Rynki

TVN24 BiSOgromne złoża gazu odkyte przy egipskim wybrzeżu

Od wtorku tanieje gaz dla odbiorców indywidualnych oraz małych i średnich firm - poinformowała w poniedziałek PGNiG Obrót, spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Gaz będzie tańszy o 6, 5 proc.

"To już druga obniżka cen dla klientów PGNiG w tym roku. Z kolei dla klientów hurtowych cena paliwa gazowego spadła trzykrotnie: w styczniu, maju i sierpniu" - przypomniała spółka.

Będzie taniej

W sumie, skumulowana obniżka cen gazu wysokometanowego wyniosła w 2015 r. ponad 8 proc. dla klientów detalicznych oraz 15,2 proc. dla klientów hurtowych, nie licząc programów rabatowych.

Natomiast skumulowana obniżka cen gazu zaazotowanego wyniosła 1,9-3,3 proc. dla klientów detalicznych i 9,2 proc. dla klientów hurtowych.

- PGNiG musi zdecydowanie reagować na rynkowe wyzwania – głównie z powodu liberalizacji rynku gazu. Oprócz obniżek cen taryf gazowych spółka aktywnie walczy o klientów wdrażając programy rabatowe zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Takie działania wzmacniają wizerunek PGNiG jako spółki aktywnie reagującej na potrzeby rynku. To kluczowe zmiany w dotychczasowych relacjach z klientami – powiedział cytowany w komunikacie prezes PGNiG Mariusz Zawisza.

Autor: msz/gry / Źródło: PAP,

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu