Klientów czekają weekendowe utrudnienia. Na liście największe banki w Polsce

Autor:
mp/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Prezes NBP o wizerunku na nowym banknocie o nominale 1000 zł
Prezes NBP o wizerunku na nowym banknocie o nominale 1000 złTVN24
wideo 2/4
TVN24Prezes NBP o wizerunku na nowym banknocie o nominale 1000 zł

PKO BP, Bank Pekao, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, BNP Paribas, Bank Pocztowy oraz Getin Bank - te banki zaplanowały na najbliższy weekend prace serwisowe. Klientów czekają utrudnienia, między innymi w dostępie do bankowości internetowej oraz mobilnej. W dwóch największych bankach w Polsce nie będzie natomiast dostępny Profil Zaufany.

PKO BP

"W związku z planowanymi pracami serwisowymi systemów informatycznych dostawcy od piątku 3.12 od godz. 21:00 do soboty 4.12 do godz. 3:00 w serwisie internetowym i telefonicznym iPKO oraz aplikacji IKO nie będą dostępne Profil Zaufany, e-Podpis oraz ePUAP. Bankowość elektroniczna iPKO i karty płatnicze, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać" - zapowiada bank PKO BP.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Bank Pekao

Bank poinformował, że w dniach 3-4.12.2021 w godz. 21.00-3.00 klienci nie skorzystają z usługi Profilu Zaufanego.

"W tym czasie będą trwały prace serwisowe po stronie dostawcy usługi" - czytamy w komunikacie.

Santander Bank Polska

Przerwy w dostępie do niektórych usług zapowiedział także bank Santander Bank Polska.

W nocy z piątku 3 grudnia na sobotę 4 grudnia od godz. 0.00 do godz. 5.00 nie będzie można skorzystać z bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, BLIK-u, przelewów natychmiastowych oraz kantorów Santander.

"Karty będą działać. Jeśli musisz wysłać pilny przelew, zrób to przed zaplanowaną przerwą. W razie potrzeby możesz też wypłacić dodatkową gotówkę z bankomatu" - zaznacza bank.

ING Bank Śląski

Utrudnienia czekają także klientów ING Banku Śląskiego.

"W nocy z 5 na 6 grudnia 2021 roku (z niedzieli na poniedziałek) od godziny 23:30 do 2:00 przeprowadzimy zaplanowane prace serwisowe. W tym czasie mogą występować chwilowe przerwy w realizacji transakcji wpłat w bankomatach sieci Planet Cash/ ING" - podaje bank.

mBank

4 grudnia (sobota) od godziny 7:00 do godziny 20:00 nie będzie można skorzystać z eMaklera.

BNP Paribas

Na niedogodności związane z korzystaniem z bankowości internetowej muszą szykować się klienci BNP Paribas.

"Informujemy, że w związku z pracami konserwacyjnymi chwilowy czas ładowania serwisu www.bnpparibas.pl może być wydłużony 04.12.2021 od godziny 00:00 do godziny 06:00" - informuje bank.

Bank Pocztowy

Prace serwisowe planuje także Bank Pocztowy.

"Informujemy, że w związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi, od 3.12.2021 (piątek) od godz. 22:00 do 4.12.2021 (sobota) maksymalnie do godziny 04:00, mogą wystąpić przerwy w dostępie do usług Banku Pocztowego, w tym bankowości internetowej i mobilnej oraz w dostępie do bankowości telefonicznej" - napisano w komunikacie banku.

Getin Bank

W weekend chwilowo nie będzie także dostępna bankowość internetowa i mobilna Getin Banku.

"W nocy z soboty na niedzielę (4 na 5 grudnia) od godziny 23:30 do 7:00 prowadzimy prace techniczne. W tym czasie nie będzie można zalogować się do bankowości mobilnej i internetowej" - czytamy w informacji zamieszczonej na stronie banku.

Autor:mp/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości