Najnowsze

Zbudował dom z plastikowych butelek

Najnowsze

Dom z plastikowych butelek
TVN24 BiSDom z plastikowych butelek

Jeden z uchodźców, żyjący w obozie w Sahrawi w Algierii, znalazł wyjątkowe zastosowanie dla plastikowych butelek. Napełnił je piaskiem i zbudował z nich... dom dla swojej babci. Materiał programu "24 Godziny".

Tateh Lehbib przekonuje, że budowla sprawdza się bardzo dobrze; chroni przed hałasem, jest wytrzymała i stanowi dobrą izolację termiczną.

Będzie więcej domów

Jego projekt został zauważony w Genewie, gdzie kierownictwo UNHCR (Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców) zdecydowało się stworzyć specjalny program pilotażowy i dofinansować budowę kolejnych 25 plastikowych domów w obozach kwotą 55 tysięcy euro.

Eksperci są zgodni to bardzo tania i szybka odpowiedź na problemy mieszkaniowe krajów trzeciego świata i zanieczyszczenie środowiska. Z najnowszego raportu Euromonitoru wynika, że w każdej minucie na świecie sprzedaje się milion plastikowych butelek, z czego do recyklingu trafia zaledwie 7 procent. To ogromny problem dla naturalnego środowiska, zwłaszcza mórz, oceanów i organizmów w nich żyjących.

Autor: tol / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: UNHCR/Russell Fraser

Pozostałe wiadomości