Yahoo! zwalnia, Google zatrudnia

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huSzykuje się migracja informatyków

Kolejne 1,4 tys., osób straci niedługo pracę w Yahoo!. Serwis, przy okazji publikacji niezłych wyników za czwarty kwartał, zapowiedział kolejną falę zwolnień. Ci, którzy stracą pracę, mogą spróbować ją znaleźć u konkurencji, bo Google zapowiada, że chce w tym roku zatrudnić 6,2 tys. osób.

Z przedstawionych w środę danych wynika, że zysk Yahoo! w czwartym kwartale się podwoił w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego i wyniósł 312 mln dol. To prawie pięć proc. więcej niż prognozowali analitycy.

Spółka poinformował jednak, że jej sytuacja jest nadal trudna i zapowiedziała kolejną falę zwolnień. Internetowy portal, który zatrudnia obecnie ok. 14 tys. osób, zwolni jeden procent swojego personelu. W grudniu pracę straciło cztery procent.

W tym samym czasie Google, właściciel najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej, ogłosił, że zamierza w tym roku zatrudnić ponad 6,2 tys. nowych pracowników. Tym samym może przebić rekordowy wzrost liczby pracowników z 2007 roku, kiedy to dodał 6131 stanowisk pracy. W 2010 roku zatrudnienie w najbardziej zyskownej spółce sieciowej wzrosło o 23 proc., a bieżący rok firma rozpoczęła z łącznie 24,4 tys. pracowników.

Źródło: PAP, AP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu