Złote Blachy 2023 przyznane. Nagrody dla policji

Autor:
JW/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Prezes Stowarzyszenia Sygnał Teresa Wierzbowska o jego działaniach i celach
Prezes Stowarzyszenia Sygnał Teresa Wierzbowska o jego działaniach i celachTVN24
wideo 2/6
TVN24Prezes Stowarzyszenia Sygnał Teresa Wierzbowska o jego działaniach i celach

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyło się wręczenie nagród "Złote Blachy 2023". To wyróżnienia Koalicji Antypirackiej przyznawane dla tych funkcjonariuszy, którzy odnieśli "spektakularne sukcesy" w walce z kradzieżą własności intelektualnej i ochrony praw autorskich.

Na wręczeniu nagród "Złote Blachy 2023" obecni byli Komendant Główny Policji gen. ins. Jaroslaw Szymczyk, przedstawiciele Koalicji Antypirackiej, władze uczelni oraz muzyk Piotr Kupicha - reprezentujący artystów.

- To przestępczość, której skala i dochody są ogromne - w Olsztynie spowodowane straty na prawie 40 mln zł. Ale też dzięki fantastycznej pracy zostało odzyskanych prawie 40 mln na zasadzie zabezpieczenia mienia. Z więlką dumą czytałem raporty z tych spraw - powiedział gen. insp. J. Szymczyk w trakcie uroczystości.

Komendat Główny stwierdził, że nie byłoby sukcesów, gdyby nie proces szkolenia Polskiej Policji, w czym prym ma wieść Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, która "zawsze kapitalnie odpowiada na potrzeby szkoleniowe. Już niedługo będzie Akademią Policji".

Trzy Złote Blachy w 2023 roku

Marek Staszewski, reprezentujący Koalicję Antypiracką powiedział na rozpoczęciu uroczystości wręczania nagrody, że mija 25 lat lat od jej powołania. Przez ten czas zadziały się ogromne zmiany technologiczne, a policjanci prowadzący tego typu sprawy "znakomicie się w tym środowisku odnaleźli".

Szczególne wyróżnienie otrzymała pani Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie nadinsp. dr. hab. Iwona Klonowska "za owocną współpracę w podejmowanych wspólnie inicjatywach edukacyjnych" i wsparcie wykładowców szkoły w zwalczaniu przestępstw przeciwko własności intelektualnej.

Druga Złota Blacha została przyznana dla Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Dokladniej dla młodszego inspektora Krzyszotfa Knopika, naczelnika wydziału, i komisarza Adama Pstrągowskiego eksperta wydziału.

- Olsztyn od lat wyróżnia się w swoich osiągnięciach w zakresie zwalczania tego rodzaju przestępczości - powiedziała prezes Stowarzyszenia Sygnał Teresa Wierzbowska.

Trzecia Złota Blacha trafiła do przedstawicieli Wydziału ds. walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Podkomisarz Łukasz Adamczyk, naczelnik wydziału i detektyw Monika Stańczyk. "W uznaniu działań na rzecz walki z kradzieżą sygnału telewizyjnego, w szczególności udaremnienia nielegalnego procederu udostępniania uprawnień kart abonenckich płatnych platforma satelitarnych, z których korzystało co najmniej 142 biorców" - uzasadniono.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:JW/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Policja Polska

Pozostałe wiadomości