BNP Paribas podnosi opłaty dla klientów

Autor:
jr
Źródło:
TVN24 Biznes
Magdalena Filiks (KO) o terminie zwrotu dodatkowych opłat kredytobiorcom przez banki
Magdalena Filiks (KO) o terminie zwrotu dodatkowych opłat kredytobiorcom przez bankiTVN24
wideo 2/4
TVN24Magdalena Filiks (KO) o terminie zwrotu dodatkowych opłat kredytobiorcom przez banki

BNP Paribas poinformował swoich klientów o wprowadzeniu podwyżek niektórych opłat i prowizji. Zmienią się przede wszystkim koszty wpłat i wypłat gotówki w oddziałach, opłaty miesięczne za karty debetowe oraz wypłaty gotówki z bankomatów krajowych i zagranicznych. Nowe stawki zaczną obowiązywać 1 marca 2023 roku.

W komunikacie BNP Paribas podkreślił, że ostatnie zmiany w tabeli opłat i prowizji weszły w życie ponad rok temu.

"W tym czasie rosły ceny wszystkich produktów i usług z jakich korzystamy. Bank niezmiennie inwestował natomiast w rozwój kanałów cyfrowych i cyberbezpieczeństwo. W efekcie - i dzięki poniesionym nakładom finansowym - Klient w nowej cenie otrzymuje znacznie bardziej zaawansowane produkty i usługi" - czytamy w komunikacie.

Co się zmieni od marca 2023 roku?

Najważniejsze zmiany w zakresie opłat i prowizji, jakie wejdą w życie od marca 2023 r. w przypadku Konta Otwartego na Ciebie to:

- podwyższenie opłat za wpłaty i wypłaty gotówki w banku z 10 zł do 12 zł (dotyczy także rachunków oszczędnościowych oraz rachunków walutowych),

- podwyższenie opłaty miesięcznej za obsługę Karty Otwartej na Dzisiaj z 5 zł lub 0 zł na 7 zł (opłata standardowa) lub 2 zł (jeżeli klient w poprzednim miesiącu wykonał minimium 3 transakcje kartą lub 0 zł (jeżeli klient nie ukończył 26. roku życia),

- podwyższenie opłaty miesięcznej za obsługę Karty Otwartej na eŚwiat z 6 zł do 8 zł oraz Karty Otwartej na Świat z 10 zł do 12 zł,

- podwyższenie opłaty miesięcznej Karty Multiwalutowej z 8 zł do 10 zł,

- podwyższenie opłaty za wypłatę gotówki z bankomatów Euronet Kartą Otwartą na Dzisiaj z 5 zł do 7 zł,

- podwyższenie opłaty za wypłatę gotówki zagranicą z 3 proc. min. 10 zł do 3 proc. min. 12 zł w przypadku Karty Otwartej na Dzisiaj oraz Karty Otwartej na Świat oraz z 5 zł do 7 zł - Karty Otwartej na Świat.

Bank podkreślił, że opłaty miesięczne za obsługę kart debetowych zostaną pobrane pierwszy raz w nowej wysokości w kwietniu 2023 roku, co oznacza, że warunki uprawniające do obniżenia lub zwolnienia z opłaty (o ile dotyczą) klienci powinni spełnić w marcu 2023 roku.

Najważniejsze zmiany w przypadku Mojego Konta Premium:

- podwyższenie opłat za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach z 10 zł do 12 zł (dotyczy także rachunków oszczędnościowych oraz rachunków walutowych),

Najważniejsze zmiany w przypadku Konta Samodzielniaka:

- podwyższenie opłat za wpłaty i wypłaty w oddziałach z 10 zł do 12 zł.

O banku

BNP Paribas Bank Polska S.A. to bank uniwersalny o globalnym zasięgu, który kieruje usługi do klientów detalicznych, Wealth Management, a także firm w segmentach mikro, MŚP i bankowości korporacyjnej. Od 2011 roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:jr

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości