Pomoc dla restauratorów i najbiedniejszych. Ostatnie dni na zgłoszenia

TVN24 Biznes | Dla firm

Autor:
mb
Źródło:
tvn.pl
Marek Borowski z Federacji Polskich Banków Żywności o akcji TVNTVN24
wideo 2/2
TVN24Marek Borowski z Federacji Polskich Banków Żywności o akcji TVN

Ta akcja jest świetnie skonstruowana, ponieważ ona wspomaga restauratorów. Wszyscy wiemy, że oni mają w tej chwili bardzo trudno – powiedział na antenie TVN24 prezes Federacji Polskich Banków Żywności Marek Borowski, odnosząc się do akcji "TVN pomagajmy sobie". W ramach niej, tylko do środy 25 listopada można przesyłać zgłoszenia. Dzięki nowej inicjatywie restauracje, które zgłoszą się do udziału w akcji, otrzymają zamówienia na przygotowanie kilkudziesięciu ciepłych posiłków dziennie przez kilkanaście dni. Dania zostaną wydane osobom potrzebującym.

- (Akcja – red.) z jednej strony wspiera restauratorów, a z drugiej strony będzie można przekazać posiłek osobom potrzebującym, które w okresie przedświątecznym i świątecznym bardzo tego potrzebują – powiedział Marek Borowski.

- Jako Banki Żywności w tym czasie prowadziliśmy różne inne akcje. W tej chwili też prowadzimy dodatkową zbiórkę żywności. Jednak już teraz widzimy, że odzew w sklepach jest zdecydowanie mniejszy, co jest zrozumiałe, bo ta akcja nie jest tak samo widoczna jak poprzednio. Poprzednio te akcje były widoczne przez wolontariuszy, w tej chwili zbiórka pieniędzy jest pasywna, w sklepach nie ma wolontariuszy – wyjaśnił Borowski.

- Cieszę się bardzo z tej akcji "TVN Pomagajmy sobie", bo dzięki niej jesteśmy w stanie uzupełnić te potrzeby, których nie jesteśmy w stanie wypełnić poprzednimi zbiórkami. Oczywiście ona jest jeszcze bardziej trafna, bo to jest ciepły posiłek, który jest już przygotowany, który już trafia do potrzebujących, on jest bardzo cenny – podkreślił Marek Borowski.

Kolejna edycja akcji "TVN pomagajmy sobie"

#TVNpomagajmysobie to platforma ułatwiająca niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Doskonale sprawdziła się wiosną, gdy podczas pierwszej fali pandemii razem wspieraliśmy m.in. medyków, przedsiębiorców czy uczniów. Jesienią, w związku z drugą falą zachorowań, szykujemy się do kolejnego wsparcia.

Wszystkie środki z emisji charytatywnego bloku reklamowego i akcji antenowych emitowanych 12 grudnia na kanale TVN oraz zgromadzone na ten cel przez Fundację TVN "Nie jesteś sam" przeznaczymy na obiady dla osób potrzebujących.

Dzięki nowej inicjatywie TVN Grupa Discovery wybrane restauracje, które zgłoszą się do udziału w akcji, otrzymają zamówienia na 50 ciepłych posiłków dziennie przez 11 dni oraz po 50 świątecznych posiłków dziennie na okres od 25 do 26 grudnia. Przygotują je na wynos i dostarczą do działających w tym samym regionie Organizacji Pożytku Publicznego, zajmujących się dożywianiem najuboższych.

Dostawy posiłków będą realizowane od 14 do 24 grudnia, w tym dostawa 24 grudnia będzie obejmować posiłki na dni świąteczne, czyli 25 i 26 grudnia.

Wartość jednego posiłku to 20 złotych brutto. Kwota wsparcia dla pojedynczej restauracji wynosi 13 tys. złotych brutto.

Jak dołączyć do akcji?

Aby zgłosić się do akcji, należy wejść na stronę tvn.pl zakładka #TVNpomagajmysobie i wypełnić formularz zgłoszeniowy. W formularzu należy podać dane swojej firmy, kontakt, informacje o zasięgu dostawy posiłków, a także proponowane menu na 11 dni plus na 2 dni świąt według wskazań w formularzu.

Po poprawnym zweryfikowaniu restauracji pod kątem wymaganych warunków ich menu zostaną przekazane do odpowiednich Banków Żywności z tych samych województw.

Banki Żywności lub najbardziej potrzebujące organizacje charytatywne w danym regionie wybiorą konkretne restauracje, z których zamówią posiłki za kwotę otrzymaną od TVN Grupa Discovery.

ZASADY AKCJI

Partnerami merytorycznymi akcji są Federacja Polskich Banków Żywności oraz Bank Żywności SOS w Warszawie.

tvn.pl

Autor:mb

Źródło: tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: