Rozmowa Piaseckiego

Ryszard Czarnecki

Najważniejszym zadaniem kandydatów na prezydenta jest mobilizacja elektoratu. W przypadku Andrzeja Dudy ona jest, ale powinna być jeszcze większa - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki. Dodał, że obecny prezydent jest faworytem, ale "zwycięstwo może osiągnąć tylko przy pełnej mobilizacji wyborców Prawa i Sprawiedliwości".

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca, kandydatom zostało na kampanię 12 dni. Debatę polityczną w ostatnich dniach zdominowała dyskusja na temat osób LGBT. Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda mówił między innymi, że "LGBT jest jak neobolszewizm" i że "to nie ludzie, a ideologia".

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki przekonywał poniedziałek w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24, że "prezydent Andrzej Duda mówi przede wszystkim o gospodarce, pomocy dla polskich rodzin".

Prowadzący poprosił Czarneckiego, by ten zacytował jedną wypowiedź prezydenta z ostatniego weekendu na temat gospodarki. - Ostatnie pięć lat o tym mówił. Nie tylko mówił, ale też działał na rzecz silnej polskiej gospodarki i polityki społecznej - odparł europoseł.