Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, dr Barbara Brodzińska-Mirowska, prof. Radosław Markowski

Fakty po Faktach

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, dr Barbara Brodzińska-Mirowska, prof. Radosław Markowski

Sejm zagłosował w sprawie aborcji. Posłowie zdecydowali o skierowaniu wszystkich czterech projektów dotyczących przerwania ciąży do dalszych prac. - To jest pierwszy, ale niezwykle ważny krok na drodze do wolności - komentowała ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica). Podkreśliła, że każdy dzień zwłoki w sprawie liberalizacji prawa aborcyjnego jest dniem straconym. Mówiła też o jednym z projektów jej ugrupowania, który zakłada dekryminalizację. - Można to nazwać nowym kompromisem - stwierdziła Dziemianowicz-Bąk. Była również pytana o słaby wynik Lewicy w wyborach samorządowych. - Wyzwaniem dla nas jest mobilizacja młodego elektoratu, bo to właśnie młody elektorat to są te osoby, które głosują w znacznym stopniu na Lewicę. Teraz w wyborach samorządowych znaczna część młodych ludzi po prostu zrezygnowała z pójścia na wybory - powiedziała ministra.

 

Temat wyborów samorządowych Grzegorz Kajdanowicz kontynuował z kolejnymi gośćmi - politolożką doktor Barbarą Brodzińską-Mirowską (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) i politologiem profesorem Radosławem Markowskim (Uniwersytet SWPS w Warszawie). - Jest coś bardzo groźnego w wycofaniu się młodych - ocenił profesor Markowski. Zdaniem doktor Brodzińskiej-Mirowskiej "żadna partia nie formułuje programu, który trafiałby do młodych".

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.