mjr rez. dr. Jacek Siewiera, dr Anna Materska-Sosnowska

Fakty po Faktach

mjr rez. dr. Jacek Siewiera, dr Anna Materska-Sosnowska

Szef BBN Jacek Siewiera, który przedstawił w Sejmie prezydencki projekt ustawy o działaniach organów władzy państwowej na wypadek zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa. - Ja rozumiem członków rządu, którzy w tym okresie, jeszcze wprowadzają strefę buforową, czy działania policji przy barierze, ale tam parlamentarzystów było na palcach jednej ręki - skomentował w "Faktach po Faktach" w TVN24 Jacek Siewiera. Jak dodał, "później w mediach okazuje się, że ekspertów w zakresie planów reagowania obronnego, planów użycia sił zbrojnych jest ogrom, do tego stopnia, że jeden z występujących dziś posłów nie widział różnicy między stanami nadzwyczajnymi a stałymi planami obrony". Pytany, dlaczego ten projekt jest tak ważny, zwrócił między innymi uwagę przede wszystkim na wprowadzenie systemu kierowania obroną państwa, uwzględniającego marszałków Sejmu i Senatu, w momencie wakowania stanowiska prezydenta, a także wprowadzenie stałych planów obrony, czyli gotowości wykorzystania wojska w konflikcie o charakterze hybrydowym. Według szefa BBN przepisy ws. użycia broni przez żołnierzy "powinny być zdecydowanie doprecyzowane". - Żołnierz musi mieć absolutną pewność, że postępuje zgodnie z przepisami - kontynuował. Siewiera wspomniał też o zmianie ustawy o żandarmerii wojskowej". - Doprecyzujemy zasadność użycia kajdanek - dodał.

 

Następnie w programie dr Anna Materska-Sosnowska (politolożka, UW, Fundacja im. Stefana Batorego) wypowiedziała się na temat rozliczeń po wyborach do Parlamentu Europejskiego, w tym o wynikach Trzeciej Drogi i Lewicy. Oprócz tego gościni Grzegorza Kajdanowicza wypowiedziała się na temat potencjalnych kandydatów do wyborów Prezydenckich.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.