Lodowe miasto w Chinach. W styczniu odwiedzą je miliony turystów

Ze świata

Lodowe miasto w Chinach. W styczniu odwiedzi je miliony turystów

Pomimo, że Harbin to jedno z najchłodniejszych miast w Chinach, co roku w styczniu odwiedza je nawet 15 milionów turystów. Powodem jest słynny na całym świecie styczniowy Międzynarodowy Festiwal Śniegu i Lodu.

Na tegorocznym festiwalu można zobaczyć 2359 bałwanków, największą na świecie rzeźbę lodową oraz niesamowite pokazy świateł.

Według portalu chinalights.com przy wycinaniu i transporcie lodowych bloków pracuje 10 tysięcy osób. Dzięki stałej mroźnej temperaturze, ekspozycja jest otwarta przez wiele miesięcy. Oficjalnie festiwal zaczyna się 5 stycznia.

Po raz pierwszy w 1963 roku

Podczas festiwalu odbywa się także przepłynięcie rzeką Songhua River. Niektórzy sportowcy trenują miesiącami, przygotowując swoją ciała do zimnej wody. Popularne wydarzenie przyciąga setki uczestników.

Festiwal odbył się po raz pierwszy w Harbin w 1963 roku. Niesamowicie popularny stał się jednak w 2001 roku, kiedy wydarzenie połączono z Międzynarodowym Festiwalem Narciarskim. W ostatnich latach festiwal stał się lokalnym źródłem dumy, ponieważ dla turystów przygotowywane są atrakcje kulturalne z tradycyjnymi pieśniami i tańcami. W 2017 roku do Harbin przyjechało ponad 77 milionów osób. Przychody wyniosły wówczas blisko 17 miliardów dolarów.

Autor: mp/mmh / Źródło: accuweater.com