Lodowe miasto w Chinach. W styczniu odwiedzą je miliony turystów
Pomimo, że Harbin to jedno z najchłodniejszych miast w Chinach, co roku w styczniu odwiedza je nawet 15 milionów turystów. Powodem jest słynny na całym świecie styczniowy Międzynarodowy Festiwal Śniegu i Lodu.
Na tegorocznym festiwalu można zobaczyć 2359 bałwanków, największą na świecie rzeźbę lodową oraz niesamowite pokazy świateł.
Według portalu chinalights.com przy wycinaniu i transporcie lodowych bloków pracuje 10 tysięcy osób. Dzięki stałej mroźnej temperaturze, ekspozycja jest otwarta przez wiele miesięcy. Oficjalnie festiwal zaczyna się 5 stycznia.
Po raz pierwszy w 1963 roku
Podczas festiwalu odbywa się także przepłynięcie rzeką Songhua River. Niektórzy sportowcy trenują miesiącami, przygotowując swoją ciała do zimnej wody. Popularne wydarzenie przyciąga setki uczestników.
Festiwal odbył się po raz pierwszy w Harbin w 1963 roku. Niesamowicie popularny stał się jednak w 2001 roku, kiedy wydarzenie połączono z Międzynarodowym Festiwalem Narciarskim. W ostatnich latach festiwal stał się lokalnym źródłem dumy, ponieważ dla turystów przygotowywane są atrakcje kulturalne z tradycyjnymi pieśniami i tańcami. W 2017 roku do Harbin przyjechało ponad 77 milionów osób. Przychody wyniosły wówczas blisko 17 miliardów dolarów.
Autor: mp/mmh / Źródło: accuweater.com
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
W Rumunii spłonął budynek centrum dystrybucyjnego, wynajmowany przez polską spółkę LPP. Firma poinformowała, że w wyniku pożaru uległ zniszczeniu towar o wartości około 300 milionów złotych, a także sprzęt o orientacyjnej wartości 100 milionów złotych.
Nie milkną komentarze na temat pierwszego połączenia kolejowego z Warszawy do Rijeki. Internauci krytykują zbyt małą ich zdaniem liczbę pasażerów, którzy pojechali do Chorwacji w ostatni piątek. PKP Intercity tłumaczy, że liczba ta jest zgodna z zakładaną. Dziś nad Adriatyk jadą kolejni pasażerowie.
Pierwszy pociąg do Chorwacji. Ile osób jechało? Fala komentarzy w sieci
- Źródło:
- tvn24.pl
Europejskie giełdy notują rekordowe wzrosty, a euro umacnia się najszybciej w historii. Przyczyną jest nieprzewidywalna polityka prezydenta USA Donalda Trumpa, która skłania inwestorów do przenoszenia kapitału na Stary Kontynent - podaje "Puls Biznesu".
Od wtorku 1 lipca rodzice mogą składać wnioski o wypłatę świadczenia z programu Dobry start na wyprawkę szkolną dla dzieci. Dodatek w wysokości 300 złotych przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność, to do ukończenia 24 lat.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął pierwsze wypłaty renty wdowiej. We wtorek dodatkowe pieniądze otrzyma 86 tysięcy wdów i wdowców – poinformował dyrektor Departamentu Świadczeń Emerytalno-Rentowych w ZUS Bartosz Gaca. Dodał, że średnia kwota renty wdowiej wyniesie około 350 złotych. Wynikająca z przepisów kwota maksymalna to nieco ponad 5,6 tysiąca złotych.
Prezydent Andrzej Duda zgromadził oszczędności w wysokości około 150 tysięcy złotych, około 400 euro i około 1500 dolarów amerykańskich - wynika z oświadczenia majątkowego opublikowanego przez Sąd Najwyższy. Prezydent posiada też lokal mieszkalny oraz działkę o powierzchni 325 metrów kwadratowych.
We wtorek Unia Europejska podniesie cła na nawozy z Rosji i Białorusi. Ograniczy to olbrzymie zyski Kremla, ale nie spowoduje to, że od razu rosyjskie i białoruskie nawozy znikną z rynku, na to trzeba będzie poczekać - uważa ekspert Tomasz Włostowski.
Podnoszą stawki na nawozy. "Rosjanie będą w stanie spokojnie połknąć nowe cła"
- Źródło:
- PAP
W maju Rada Polityki Pieniężnej ponownie odrzuciła wniosek o podwyżkę stóp procentowych o 200 punktów bazowych, który poparła jedynie członkini RPP Joanna Tyrowicz, a pozostali obecni na posiedzeniu byli przeciw - podał Narodowy Bank Polski.
Rząd pracuje nad dokumentem, który wyznaczy strategię rozwoju Polski na następne lata - wynika z opublikowanego w poniedziałek opisu założeń do projektu w sprawie średniookresowej strategii rozwoju Polski na najbliższą dekadę.
Tak ma rozwijać się Polska. "Odpowiedź na zmieniające się otoczenie"
- Źródło:
- PAP, tvn24.pl
- Od prawie 30 lat deweloperzy sprzedają Polakom "pseudometry", czyli metry pod ścianami działowymi - stwierdziła ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Z tego powodu napisała pismo do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z prośbą o podjęcie działań.
Warren Buffett przekazał akcje Berkshire Hathaway o wartości sześciu miliardów dolarów na rzecz Fundacji Gatesów oraz czterech fundacji rodzinnych. To największa roczna darowizna miliardera od początku jego filantropijnej działalności, czyli od niemal 20 lat.
Kosztujesz nas fortunę - napisał w poniedziałek prezydent USA Donald Trump w liście do szefa Rezerwy Federalnej Jerome'a Powella opublikowanym przez Biały Dom. Trump orzekł, że stopy procentowe w USA powinny wynosić około 1 procenta.
USA i Kanada wznowiły negocjacje handlowe po tym, gdy Ottawa wstrzymała plany pobierania podatku od usług cyfrowych (DST) - przekazał szef doradców ekonomicznych Białego Domu Kevin Hassett. Ostrzegł przy tym inne państwa, by zrezygnowały z podobnych podatków.